Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výkonný outdoorový telefon s termokamerou

Michal Bareš 15.08.2022

Cat S62 Pro není telefon pro běžné každodenní používání. To se dá poznat už z loga „CAT“, které se obvykle nachází pouze na bagrech a jiných těžkých stavebních vozidlech.

Samotný výrobce označuje tento smartphone jako „pracovní telefon“, což je doslova přesné. Odolný outdoorový mobilní telefon toho hodně vydrží a je certifikován podle vojenské normy MIL-STD-810G. Přežije pád z výšky 1,8 metru, je prachotěsný a vodotěsný a lze jej čistit mýdlem nebo dezinfekčními prostředky. Displej chrání moderní sklo Gorilla Glass 6.

Vrcholem telefonu je funkce, kterou málokdo potřebuje, ale kterou by chtěl mít každý: kvalitní termokamera. Fotoaparát S62 Pro je vybaven vysoce citlivým senzorem FLIR Lepton 3.5, který spolehlivě zobrazuje teploty v rozmezí od -20 ° C do +400 °C. Termokamera spolupracuje s aplikací MyFLIR Pro, která byla speciálně vyvinutá pro tento model. Funguje velmi jednoduše, stačí ťuknout na obrazovku a zobrazí se přesná teplota zaměřeného objektu. Pomocí tlačítka spouště pak můžeme snadno pořizovat termální snímky a ukládat je jako fotografii.

Odolnost a velká baterie se projevily na hmotnosti. Cat S62 Pro váží téměř čtvrt kilogramu a s tloušťkou 13,7 mm je také výrazně tlustší než běžné mobilní telefony. Na to, že se jedná o outdoorový smartphone, je však poměrně drobný a lze jej ovládat i mokrými prsty nebo v rukavicích. 5,7palcový displej má rozlišení Full HD+ (2 160 x 1 080 pixelů).

cat-infra

V rámci studentského programu podnikly dva smartphony Cat S62 Pro výpravu až na hranici vesmírného prostoru. Do výšky 35 km je vynesl balón. | Zdroj: webové stránky výrobce/"Sending a Cat Rugged Smartphone into Space"

Společnost Cat zde sází na technologii panelu IPS. Displej je pěkný a ostrý, ale s jasem 524 cd/m2 není nijak zvlášť jasný. Výrazně zkreslená je také kalibrace barev, celá obrazovka vypadá, jako by byla zahalena jakýmsi modrým závojem. Bílý bod odpovídá skutečnosti pouze ze 70 procent.

Výkon je na druhou stranu dobrý: Qualcomm Snapdragon 660 pracuje s taktem až 2 200 MHz a spolu s 6 GB operační paměti zajišťuje slušný výkon. Kromě termokamery je k dispozici 12Mpx kamera s optickou stabilizací, která vytváří dobré fotografie.   

Srovnání doby provozu mobilních telefonů ve venkovním prostředí (v hodinách):

Cat S62 Pro 13:09
Blackview BL500 13:57
Samsung Galaxy Xcover Pro 11:48

 

První místo v našich seznamech nejlepších neznamená vždy, že je toto zařízení nejlepší volbou pro každý účel a každý scénář. Každopádně pro nejlepší outdoorový smartphone s termokamerou Cat S62 Pro naším doporučením je.

Technické specifikace: Cat S62 Pro

Procesor Qualcomm Snapdragon 660
Obrazovka 5,7" (2160 x 1080)
Kapacita akumulátoru 4000 mAh
Hmotnost/Rozměry 248 g / 159 x 77 mm
Outdoorové specifikace IP68/IP69 Mil-Spec 810H
Termokamera FLIR Lepton 3.5

 

Zdroj: autorský text


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud