Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vyrobit Samsung Galaxy S6 Edge je dražší než iPhone 6 Plus

redakce 17.04.2015

Celosvětová poptávka po smartphonu se zahnutými okraji displeje předčila očekávání Samsungu. Jeho výroba je však velmi drahá.

Poptávka po novém modelu smartphonu Galaxy S6 Edge výrazně předčila očekávání Samsungu. Jihokorejská firma totiž předpokládala, že se bude v daleko větší míře prodávat varianta Galaxy S6 s klasickým tvarem displeje a pouze 20 až 30 procent zákazníků si zvolí dražší model Edge se zahnutými hranami displeje. Ve skutečnosti má ovšem o dražší verzi smartphonu zájem přibližně polovina zákazníků.  

samsung-galaxy-s6-edge-full-specs-rundown-photo-gallery-474559-11-nahled

Například v Jižní Koreji registruje Samsung více než 300 tisíc předobjednávek na Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, přičemž je velmi pravděpodobné, že Samsung nebude v následujících měsících schopen vyrábět nové telefony v dostatečném množství. Zejména ve variantě Edge přitom jde o velmi drahé smartphony.

Experti z IHS nový Samsung Galaxy S6 Edge rozebrali a zjistili, že náklady na výrobu tohoto smartphonu v jeho variantě s 64GB pamětí činí asi 290 dolarů. To je dokonce o 50 dolarů více, než za kolik Apple vyrábí svůj iPhone 6 Plus. Koncová cena tohoto smartphonu je u nás necelých 27 tisíc korun.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud