Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp: Tohle se v budoucnu stane, když dvakrát klepnete na doručenou zprávu

Josef Mika 23.05.2023

Ve WhatsAppu čeká nová funkce. Týká se rychlého a pohodlného reagování na přijaté zprávy.

Kapitoly článku

WhatsApp prostřednictvím svého programu TestFlight uvolňuje novou beta verzi pro iOS, která se nese číselné označení 23.10.0.73. Co je nového? V nové testovací verzi WhatsApp pracuje na akci dvojitého klepnutí pro reakce na zprávy.

Akce dvojitého klepnutí automaticky odešle reakci, aniž by bylo nutné otevírat kontextovou nabídku. V současné době je výchozí reakcí emoji "palec nahoru" a zdá se, že neexistuje (zatím) možnost vybrat jiný emotikon.

Dvojité poklepání na zprávu ve WhatsAppu: Funkce by měla zpřístupnit rychlou reakci emotikonem

pexels-rdne-stock-project-4921398

V budoucnu již uživatelé aplikace WhatsApp nebudou muset otevírat kontextovou nabídku, aby mohli reagovat palcem nahoru na obdrženou zprávu. Zdroj: Pexels/RDNE Stock project

Emoji "palec nahoru" je spolu s emotikonem "srdce“ oblíbenou volbou pro reakce i v jiných aplikacích pro zasílání zpráv a na platformách sociálních médií. Výběrem emoji, které se již v podobných kontextech používají, chce WhatsApp tuto funkci uživatelům více přiblížit.

Zatím není jasné, kdy bude funkce zavedena pro všechny uživatele. Příklady z minulosti však ukazují, že to WhatsAppu nemusí nutně trvat dlouho.

Zdroj: Schmidtis Blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme