Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp využijete i pro pracovní hovory: novou funkcí je sdílení obrazovky

Jakub Fišer 14.08.2023

Aplikace WhatsApp, kterou provozuje společnost Meta, chce být evidentně tou nejlepší a nejuniverzálnější aplikací pro komunikaci na internetu. A to nehovoříme jen o té textové, ale i hlasové a video, včetně možností provádět pokročilé pracovní hovory. Pro tyto účely nyní WhatsApp přidává funkci sdílení obrazovky.

Kapitoly článku

WhatsApp přidává sdílení obrazovky

Oficiální novinku v podobě sdílení obrazovky během videohovoru oznámil na svém facebookovém profilu šéf celého holdingu Meta, Mark Zuckerberg. „Přidáváme možnost sdílet obrazovku během videohovoru ve službě WhatsApp,“ popsal jednoduše a připojil fotku, na které sdílí obrazovku se svými kolegy v rámci malého pracovního hovoru.

Funkce sdílení obrazovky na WhatsAppu je podle aktuálních informací dostupná pro Android, iOS i aplikaci pro Windows. V tuto chvíli není jasné, zdali bude funkce dostupná i pro uživatele v prohlížeči. Funkce však na jednotlivé platformy a do rozličných regionů přichází postupně, proto nemusí být hned první den dostupná úplně všem uživatelům.

Kromě toho WhatsApp vylepšuje svůj videochat přidáním podpory orientace na šířku během videohovorů v mobilním telefonu. Režim na šířku pro videohovory se poprvé objevil v poznámkách k vydání aplikace v červenci. Fotografie, kterou Zuckerberg sdílel, ukazuje sdílení obrazovky v akci a obě nové funkce si můžete prohlédnout na níže uvedeném obrázku upoutávky na funkci Meta.

Zdroj: Mark Zuckerberg, TechCrunch


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud