Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Windy přidává interaktivní snímky z družic

Pavel Trousil 16.07.2019

Platforma pro předpověď počasí Windy přidala do aplikace interaktivní animované satelitní snímky pro celý svět. Nejen meteorologové si teď mohou prohlížet satelitní snímky celého světa v jednom kompozitu.

Aplikace českých vývojářů Windy.com zařazuje do svého portfolia další užitečný nástroj - interaktivní animovanou satelitní mapu. Na satelitních snímcích můžete sledovat aktuální vývoj oblačnosti. Lidé dostávají možnost rozpoznat vznikající bouři ještě dříve, než se vůbec začne blýskat a pršet.

Díky globálnímu pokrytí je možno sledovat pohyb oblačných útvarů i nad oceány a monitorovat tak aktuální pohyb hurikánů a tajfunů. Windy.com kombinuje satelitní snímky z družic světových organizací jako EUMETSAT, NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration z USA) a JMA (Japan Meteorological Agency).

 windy2-nahled

Pro oblast Evropy jsou snímky z EUMETSATu dostupné dokonce v 5 minutových intervalech ve viditelném RGB spektru, Infrared a Infrared+. V Evropě má RGB kompozit rozlišení téměř 1km. Pro oblast Afriky a Atlantského oceánu jsou snímky dostupné po 15 minutách. Snímky z NOAA a JMA jsou dostupné po 10 minutách. Na Windy.com si můžete prohlédnout výsledný kompozit pro posledních až 12 hodin.

Interaktivní mapu složenou ze satelitních snímků v tuto chvíli naleznete na stránkách www.windy.com, které jsou dostupné také v mobilních prohlížečích. V aplikacích pro iPhone, iPad a zařízeních s operačním systémem Android bude mapa zpřístupněna ještě během tohoto léta. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud