Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Za Prahou vznikne sériová linka na výrobu 3D tiskáren

redakce 17.05.2014

Český start-upový projekt be3D, který vyrábí 3D tiskárny DeeGreen a DeeRed, uspěl s žádostí na dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI).

Be3D získá z evropského fondu finanční prostředky na stavbu sériové linky pro výrobu 3D tiskáren v hodnotě 6 milionů korun. Dotace je podmíněna padesátiprocentní spoluúčastí, minimální náklady na stavbu sériové linky tak pravděpodobně dosáhnou hodnoty 12 milionů korun. Na čerpání peněz má be3D jeden rok a již nyní probíhá hledání vhodných prostor v okolí Prahy, které bude možné modernizovat pro účely výroby 3D tiskáren. Sériová linka bude primárně určena k výrobě průmyslové tiskárny DeeRed, která je svými specifikacemi jednou z největších sériově vyráběných tiskáren na světě.

„S našimi tiskárnami zaznamenáváme relativně velký úspěch na zahraničních trzích. Ač se firma z inkubátoru ČVUT přestěhovala do nových prostor teprve na počátku letošního roku, již nyní cítíme, že brzy budeme potřebovat výrazně zvýšit výrobní kapacity. Zvýšenou výrobní kapacitou chceme uspokojit značný zájem o naše tiskárny především z německého a nizozemského trhu. Rádi bychom postavili sériovou linku o rozloze 1000m2 za hranicemi Prahy. Obchod a vývoj tiskáren samozřejmě zůstane v našich nových kancelářích na pražské Palmovce,“ říká David Miklas, zakladatel be3D.cz.

Vedení společnosti be3D je v současné době na tříměsíční stáži v americkém Sillicon Valley, kam se dostalo díky CzechInvestu a projektu CzechAccelerator 2011 – 2014. V americkém inkubátoru RocketSpace již be3D jedná s potenciálními investory, kteří by se mohli podílet na stavbě sériové linky a také na dalším produktovém rozvoji firmy.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud