Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Za rok končí podpora Windows XP

redakce 09.04.2013

Microsoft nebude od 8. dubna 2014 vydávat bezpečnostní aktualizace pro systém Windows XP a sadu Microsoft Office 2003.

V minulém roce se systém Windows 7 stal nejpoužívanějším operačním systémem na světě, když počet jeho instalací překonal Windows XP. Přesto stále velmi vysoké procento firem, organizací a koncových uživatelů používá Windows XP a Office 2003. V souvislosti s plánovaným ukončením podpory pro Windows XP a Microsoft Office 2003, ke kterému dojde přesně za rok, tedy 8. dubna 2014, se tak velký počet organizací a koncových uživatelů vystavuje značnému riziku. V případě, že dojde k objevení bezpečnostní chyby v těchto produktech, potenciální útočníci ji budou moci zneužít. Zákazníci již neobdrží bezpečnostní aktualizaci prostřednictvím služby Microsoft Update a vystavují se značným rizikům, jako je neoprávněný přístup k datům nebo krádež důvěrných informací.

Pro firmy i koncové uživatele připravil Microsoft zvýhodněné nabídky přechodu na nejnovější verze Windows i Office:

  • Do 20. června 2013 mohou malé a střední organizace využít výhodné nabídky přechodu na nové verze Windows a Office s až 15% slevou.
  • Do 30. dubna 2013 mají čeští uživatelé možnost získat k nákupu licence Office 2010 nový Office 2013 zdarma (tzn. budou mít k dispozici hned 2 licence Microsoft Office).

Více informací je možné získat na stránkách www.microsoft.cz/ukoncenipodpory a www.officedoprace.cz.

Prodej Windows XP, uvedených na trh v roce 2001, byl ukončen již v roce 2008, ovšem o jejich nástupce – Windows Vista – příliš velký zájem nebyl. Na trůnu nejpoužívanějšího operačního systému na světě tak letitá Windows XP vystřídala až Windows 7 (uvedená v roce 2009).

Používáním více než 12 let starého operačního systému, určeného pro zcela jiný hardware, než s jakým dnes běžně pracujeme, se uživatelé připravují nejen o nové funkce, ale především o možnost daleko rychlejší a bezpečnější práce s počítačem a instalovanými aplikacemi.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud