Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Zavřete přístup k USB portům počítače

Pavel Trousil 12.04.2019

K infikování počítače škodlivým softwarem dochází často pomocí USB flash disku vloženého do portu počítače. Pokud se těmto problémům chcete vyhnout, můžete přístup k USB portům na počítači s Windows 10 zakázat.

Stačí, když upravíte hodnoty v Editoru registru. Ten spustíte tak, že stisknete kombinaci kláves [Windows] + [R] a do řádku »Otevřít« napíšete příkaz »regedit«. Následně přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesUsbStor«. Dvakrát klikněte na »Start« a změňte hodnotu »Údaj hodnoty« na »4«. Následně počítač restartujte, aby se změny v operačním systému projevily. Vyzkoušejte, co se stane po vložení USB flash disku do počítače. Pokud budete chtít USB port opět zprovoznit, vraťte hodnotu »Start« zpět na »3«.

usb1-nahled
Některé systémy BIOS/UEFI umožňují zakázat USB porty přímo na hardwarové úrovni. Například u základních deset Asus přejděte v nabídce UEFI do »Advanced | USB Configuration«, kde máte možnost vypínat jednotlivé USB porty základní desky v »USB Single Port«. Změnu nastavení můžete chránit heslem.
190405124958-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud