CHIP Testlab

Poznáte,  čím jsou foceny? Tipněte si, kterým fotoaparátem byly pořízeny testovací sady a napište nám

Vedle klasických fotoaparátů (kompaktů, zrcadlovek i tzv. bezzrcadlovek) dnes můžete pořizovat snímky kdejakým zařízením, v prvé řadě mobilními telefony. Která zařízen ale fotí nejlépe? V Chipu 11/2016 například najdete srovnávací test nejlepších fotosmartphonů.

A my jsme si při této příležitosti pro vás připravili malý kvíz: pořídili jsme sadu fotografií třemi různými zařízeními. U všech byl nastaven automatický režim a fotografovali jsme v různém prostředí – v přírodě, v interiéru, v protisvětle i v téměř zatemněné místnosti.

  • Fotografie byly pořízeny špičkovým smartphonem Samsung Galaxy S7, který se prodává za cenu okolo 22 600 Kč.
  • Druhým zařízením, kterým jsme fotografovali, je smartphone Honor 7, který se prodává za cca 6000 Kč.
  • A třetí sada fotografií byla pořízena cenově dostupnou bezzrcadlovkou Olympus OM-D E-M10 se setovým objektivem 14-42 mm II, kterou pořídíte za cca 11 000 Kč.

Tipněte si, kterým fotoaparátem byly pořízeny testovací sady A, B a C a napište nám, podle čeho jste se při výběru řídili. Napište nám také, jak je možné z fotografie poznat, z jakého zařízení pochází. Své tipy a zdůvodnění posílejte do 16.10. na e-mail marketing@chip.cz. Redakce vybere tři nejpřesnější odpovědi a jejich autory ocení – půlročním digitálním předplatným časopisu Chip a balíčky pánské kosmetiky.

Správné odpovědi a vyhlášení soutěže najdete opět na webu Chipu v pondělí 17.10.