Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zemřel český profesionální hráč videoher: nebylo mu ani 20 let

Jakub Fišer 09.06.2023

Tragická zpráva proběhla ve středu a ve čtvrtek českým videoherním rybníčkem. Teprve 19letý Karel „Twisten“ Ašenbrener zemřel za zatím nespecifikovaných okolností. Pravděpodobně však spáchal sebevraždu.

Kapitoly článku

Twisten patřil k nejznámějším českým hráčům, specializoval se konkrétně na FPS kompetitivní střílečku Valorant. Pro svět esportového hraní jej objevil streamer Nikolai „Mazarini“ Lazarev a pozval ho do svého týmu Kings of Sosnovka.

Ašenbrener následně zamířil do elitních českých esportových týmů eSuba a Entropiq. V roce 2021 se přesunul do německé organizace BIG, aby pak zakotvil v jednom z největších esportových klubů na světě – francouzského Vitality.

Zemřel Karel Ašenbrener

V únoru letošního roku však v oficiálním prohlášení Twisten přiznal, že trpí depresemi a úzkostnou poruchou. „S depresí se potýkám už více než dva roky. Moje deprese se rychle vystupňovala po Redbullu [videoherní esportová akce], když jsme měli jako tým dovolenou a každý se vrátil zpět do své země na Vánoce a Nový rok,“ uvádí Twisten v tiskovém prohlášení a akcentuje, jak důležité pro něj bylo trávit čas s týmem a nemyslet na osobní problém.

„Dávejte na sebe pozor, a pokud prožíváte něco podobného jako já, nebojte se obrátit na své blízké přátele, rodinu nebo tým. Pokud jsou ‚opravdoví‘, budou tu pro vás a pomohou vám s tím. Nechci z toho vynechat svou rodinu, protože mi také pomohla, zejména nejstarší bratr, a mám je také rád,“ napsal evidentně psychicky rozložený Ašenbrener.

Problémy však zdá se přetrvávaly. V úterý 6 .června, krátce před půlnocí, napsal Ašenbrener na svůj svůj oficiální twitterový profil „dobrou noc“. Den poté zveřejnil tým Vitality oficiální rozloučení s jedním ze svých nejlepších esportových hráčů:

„Se zlomeným srdcem vám sdělujeme, že včera v noci zemřel náš hráč Karel ‚Twisten‘ Ašenbrener. Jsme hluboce zarmouceni touto zdrcující ztrátou a naše první myšlenky a modlitby jsou v této těžké chvíli s jeho rodinou a přáteli. Celá organizace Team Vitality je touto zprávou zdrcena a po zbytek dne přerušíme veškerou komunikaci. Odpočívejte v pokoji, Karle.“

Zdroj: Team Vitality / Twitter, TwitLonger


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud