Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

118 procesorů v testu

redakce 28.04.2015

Máme pro vás aktualizovanou tabulku testovaných procesorů pro osobní počítače. Celkem jsme jich otestovali 118 a dozvíte se nejen jak jsou na tom výkonnostně, ale i to, jaký mají poměr mezi cenou a výkonem.

Po celkem poklidném období, kdy se naše tabulka desktopových procesorů příliš neměnila, došlo v poslední době k výraznějším změnám. Nestalo se tak ale proto, že by se v nabídce objevilo tolik novinek, ale spíše proto, že se změnily ceny. Procesory od Intelu jsou nyní dražší, zatímco procesory od AMD zlevnily.

0eukpxbvx77aypmw0-gq4lsl5n-nn7xmjfpgd1mlqyneujcfz2g0mj6tgldkoyxdz8wyz1e-nahled Zejména to platí o osmijádrovém CPU AMD FX-9590 ze série Vishera, což je nejrychlejší procesor od firmy AMD a v naší tabulce skončil na 19. místě. Ten teď stojí jen cca 6 600 Kč, takže má zajímavý poměr mezi cenou a výkonem. S frekvencí CPU 4,7 GHz a 5 GHz v turborežimu jde o procesor s vůbec nejvyšší pracovní frekvencí. Jeho majitel za to ale musí zaplatit velmi vysokou spotřebou elektrické energie – 220 W TPD. A to je také nejvyšší hodnota (tentokrát však záporná) v naší tabulce procesorů. Výborný poměr mezi cenou a výkonem má procesor Intel Core i7–5820K, neprohloupíte také s procesory AMD FX-8320, Intel Core i7–4790.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud