Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aktualizace pro Android: nová funkce šetří místo na úložišti bez nutnosti mazat aplikace

Jiří Palyza 29.11.2022

Společnost Google v těchto dnech zavádí novou funkci pro uživatele systému Android. Díky ní ušetříte místo na paměťovém úložišti, aniž byste museli mazat aplikace.

Kapitoly článku

Google už tuto funkci oznámil v březnu tohoto roku. Nyní to vypadá, že ji uvolnil pro všechny uživatele Androidu. Jak píše ve svém blogovém příspěvku, aplikace pro smartphony na platformě Google Play lze nyní také dočasně archivovat, místo toho, aby byly zcela odstraněny ze zařízení. Získáte tak více úložného prostoru, a přitom si zachováte svá data.

To by mohlo být velmi praktické zejména v situacích, když vám na interním úložišti smartphonu dochází místo a vy nechcete přijít o svá data v aplikacích a jejich nastavení. Což by se stalo v okamžiku, pokud byste aplikace ze svého zařízení odstranili.

Archivace aplikací pro Android a jejich opětovné použití později: jak na to

androdhomepage

Nová funkce pro Android: Google v těchto dnech postupně uvolňuje praktickou inovaci. Uživatelé si budou moci archivovat své aplikace, aniž by přitom přišli o jejich data. | Zdroj: Andrew M/Unsplash

Podle oznámení Googlu bude při archivaci odstraněna pouze část aplikací. Paměťové úspory údajně dosahují přibližně až 60 %. Ikona instalované aplikace zřejmě i po archivaci nadále zůstane na obrazovce smartphonu, ale bude doplněna malou ikonou oblaku naznačující, že je archivována v cloudu.

Pokud byste chtěli aplikaci použít znovu, stačí klepnout na její ikonu. Archivovaná část aplikace se poté znovu instaluje a můžete ji opět používat beze změny v jejím nastavení a uloženými údaji bez jakéhokoliv omezení. Jak už bývá u podobných aktualizací zvykem, Google novinku uvolňuje postupně. Možná tedy bude trvat o něco déle, než ji budete moci použít.

Zdroj: Support.google.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud