Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Alcatel Onetouch Hero - 6" phablet s Full HD displejem

redakce 13.03.2014

ALCATEL ONETOUCH uvedl na český a slovenský trh high-endový model HERO, který v sobě spojuje funkce chytrého telefonu a tabletu. 

Novinka zaujme velkým šestipalcovým IPS displejem s Full HD rozlišením, který je díky preciznímu zpracování téměř bez okrajů. HERO si i přes obří displej zachovává kompaktní rozměry a jen 8,5 mm tenké tělo, takže se pohodlně drží v ruce, k čemuž přispívá i zadní strana telefonu s úpravou soft-touch. Smartphone pohání čtyřjádrový procesor s taktem 1,5 GHz, vybaven je kvalitním 13megapixelovým fotoaparátem a baterií o kapacitě 3400 mAh s dlouhou výdrží. Tělo telefonu ukrývá praktický stylus, jehož přednosti vyniknou zejména při ovládání speciálních aplikací. HERO se dodává v balení společně s flipovým pouzdrem Magicflip s LED diodami, které upozorní uživatele na zmeškané hovory, e-maily nebo aktuální čas. Zařízení s podporou dvou SIM karet se v Česku a na Slovensku prodává za 9 990 Kč, resp. 369,90 euro s DPH.

hero-scene-nahled

ALCATEL ONETOUCH HERO je se 6“ jasným displejem s rozlišením Full HD dosud největším chytrým telefonem této značky. Displej s výbornou reprodukcí barev zabírá téměř celou přední plochu smartphonu díky neznatelným okrajům. Výhodou displeje je i speciální oleofobní vrstva, s níž nehrozí ulpívání otisků prstů na skle. Zásluhou povedeného designu je zařízení v kategorii phabletů jedním z nejtenčích, takže pohodlně padne do ruky.

HERO nabízí praktické technologie, jako je přístupová lišta, která vám okamžitě zpřístupní nejpoužívanější aplikace, nebo možnost rozdělit obrazovku pro dvě současně spuštěné aplikace. Díky tomuto telefonu s sebou už nemusíte nosit papír a tužku. Zprávy, e-maily a poznámky můžete psát vlastním rukopisem, který předinstalovaný software rozpozná a přepíše do digitální podoby.

HERO obsahuje také speciální předinstalované aplikace, které vám umožní naplno využít výhod, které poskytuje velký šestipalcový displej. K jejich ovládání je určen kvalitní stylus integrovaný přímo v telefonu, s jehož pomocí si můžete snadno zapisovat poznámky nebo vytvářet koncepty.

  • Scribe Note – tato aplikace funguje jako váš papírový poznámkový blok. Můžete nejen čmárat stylusem, nebo prstem, ale i vkládat obrázky, texty a vše spolu následně kombinovat.
  • Scribe Calculator – speciální aplikace s kalkulačkou umí rozpoznávat ručně psané rovnice a sama je poté i vypočítá. Zlomky, odmocniny, mocniny, sinus, cosinus … výpočty můžete psát jako na běžný papír.
  • Adobe Reader – umožní čtení, úpravu a vytváření dokumentů ve standardních formátech Microsoft Office. Zároveň můžete komentovat, podtrhávat a sdílet celou řadu PDF souborů.

HERO má hned dva sloty na SIM karty, takže si prostřednictvím intuitivního rozhraní můžete jedním dotykem zvolit, se kterou SIM kartou chcete uskutečnit hovor, posílat SMS nebo se připojovat k mobilnímu internetu.

Praktickým doplňkem modelu ALCATEL ONETOUCH HERO je stylový kryt MagicFlip. Jeho hlavním úkolem je chránit displej před poškrábáním, kromě toho ale také prostřednictvím LED diod dokáže zobrazit čas a nejdůležitější upozornění, jako jsou zmeškané hovory, zprávy nebo třeba ekvalizér znázorňující přehrávání hudby.

Zdroj: TZ ALCATEL ONETOUCH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud