Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AlzaBoxy – nový způsob doručování zboží

Pavel Trousil 28.05.2014

Alza.cz pokryje Prahu a následně celou ČR vlastní sítí doručovacích boxů - AlzaBoxů. Jde podle této firmy o rychlý, levný a časově neomezený způsob doručení zboží. Vychází tak vstříc všem, kteří nemohou přijít na pobočku osobně, nebo nevědí, zda budou v konkrétním čase doručení doma. Cena za doručení touto formou je 49 Kč.

alzabox-nahled

Doručování prostřednictvím AlzaBoxů přináší zákazníkům řadu výhod. Kromě nezávislosti, kdy spotřebitel není omezen otevírací dobou nebo časem doručení a může si své zboží vyzvednout v místě, které mu nejvíc vyhovuje, je to rychlost, velmi jednoduchá obsluha a nonstop podpora,“ uvádí Jan Moudřík, ředitel expanze Alza.cz.

Cena za doručení zboží prostřednictvím AlzaBoxu je 49 Kč včetně DPH. Alza.cz garantuje doručení zásilky do AlzaBoxu v den objednání zboží, pokud je objednávka realizována do 12 hodin. O stavu zásilky je zákazník informován prostřednictvím emailu či SMS nebo může stav sledovat online v sekci „Moje Alza“. Jakmile je zásilka připravena k odběru, obdrží zákazník SMS zprávu se dvěma unikátními kódy, kterými aktivuje otevření schránky se zbožím. Po čtyři následující dny zásilka čeká na vyzvednutí, přičemž 24 hodin před vypršením této lhůty obdrží zákazník upozornění o poslední možnosti k vyzvednutí zboží.

Pro umístění AlzaBoxů jsme vybrali atraktivní lokality se snadnou dostupností, bezproblémovým parkováním a potenciální velkou návštěvností zákazníků. Jedná se o čerpací stanice OMV, nákupní centra a další frekventovaná místa. V tuto chvíli máme v provozu již 11 AlzaBoxů v Praze a okolí, další budou postupně přibývat. Pro lokalitu Prahy a okolí počítáme s 30 AlzaBoxy. V následující fázi budeme pokračovat v pokrytí dalších míst po celé České republice,“ dodává Moudřík.

Schránky jsou nepřetržitě střeženy alarmem a kamerovým systémem. Maximální velikost zboží, které je možné doručit prostřednictvím AlzaBoxu se zákazník dozví přímo během nákupu. U objemnějších produktů systém nedovolí možnost doručení do AlzaBoxu zvolit. V případě více drobných produktů systém automaticky rozdělí zboží do více schránek.

Kromě standardních způsobů převzetí zboží přímo na pobočce, prostřednictvím doručovacích služeb a pár týdnů staré služby Alza Epxres, tak Alza.cz v krátké době opět rozšiřuje služby zákazníkům v oblasti doručení zboží. K posledním novinkám patřily služby AlzaDrive, kdy je zákazníkovi předáno zboží přímo do auta a Alza Expres – rychlé odpolední a večerní doručování zboží pro Prahu a okolí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud