Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Android 14 vychází již zítra: dostane ho váš telefon?

Jakub Fišer 03.10.2023
Zdroj: Denny Müller / Unsplash

Americká společnost Google si nepohlídala oficiální informace ohledně vydání svého nového systému Android 14. Podle informací kanadského operátora dojde k vypuštění aktualizace již zítra. A rozhodně nepůjde o jedinou premiéru!

Kapitoly článku

Android 14 vychází

Nejnovější aktualizace nejoblíbenějšího mobilního systému Android s pořadovým číslem 14 byla oznámena v únoru 2023 a první beta verze byla zveřejněna v březnu. Přestože se očekávalo, že aktualizace dorazí v září, Google si nakonec dal trochu na čas. Oficiální vydání Androidu 14 je však za dveřmi.

Jak potvrdil kanadský mobilní operátora Telus, aktualizace „Android U pravděpodobně dorazí ve středu 4. října“. Android U v tomto případě znamená pracovní označení nového Androidu 14, informaci o vydání právě zítra následně potvrdil i sám Google.

A jaké telefony Android 14 dostanou? V tuto chvíli je oficiálně potvrzena aktualizace pouze několika modelů Google Pixel. Ostatní výrobci se k oznámení podpory stále nemají. Na Chip.cz ale plánujeme seriál, ve kterém rozebereme softwarovou podporu u smartphonů nejoblíbenějších výrobců.

Mohlo by vás zajímat

Jaké telefony Google Pixel dostanou Android 14?

  • Pixel 4a / 4a 5G
  • Pixel 5
  • Pixel 6 a 6 Pro
  • Pixel 6a
  • Pixel 7 a 7 Pro
  • Pixel 7a
  • Pixel Fold

Součástí podpory je samozřejmě i řada Pixel 8. Ta by měla být představena již co nevidět a na pulty obchodů vyrazí již s Androidem 14. Dorazit mají modely Pixel 8 s 6,2″ displejem a Pixel 8 Pro s úhlopříčkou 6,7″. V obou případech půjde o AMOLED, v tom druhém dokonce o LTPO panel s 2K+ rozlišením.

O výkon se bude starat 4nm čipová sada Tensor G3, kterou si Google navrhuje sám. Tento čipset nabízí 9jádrový procesor s taktem až 3 GHz a grafickým čipem Immortalis G715s. Chybět nemá ani sestava fotoaparátů s 50Mpx hlavním snímačem a až 5× optickým zoomem bez ztráty kvality.

Cena nových Pixelů by měla být 18 990 Kč u modelu 8, a 24 990 Kč u modelu 8 Pro. V částkách je zahrnutá daň z přidané hodnoty. Nicméně nejde o oficiální informace, na ty si budeme muset počkat do zítra.

Zdroj: Telus


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud