Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Android 14: datum vydání se výrazně přiblížilo – beta program míří do cíle

Jiří Palyza 11.08.2023

Před pár dny Google uvolnil verzi Android 14 Beta 4.1 a opravil několik chyb. Vypadá to, že testovací fáze beta se blíží ke svému závěru a významně se tak přiblížil termín uvolnění nového mobilního systému.

Kapitoly článku

Čtvrtou verzi beta už Google vypustil před několika týdny a po několikadenním testování ji následuje malá aktualizace Android 14 Beta 4.1. Obsahuje řadu oprav pro podporovaná zařízení Pixel. Tato nejnovější aktualizace bude pravděpodobně poslední beta verzí systému před uvolněním finální verze.

Zatímco Android 14 Beta 4 přinesl některé nové funkce a vylepšení, nejnovější oprava s kódovým označením UPB4.230623.007 se zaměřuje především na záplatování mnoha chyb a problémů. Tento krok naznačuje, že zatímco vývojáři Googlu pracují na přípravě stabilní verze platformy, současně dochází i k opravám největších chyb. Možná se dočkáme už v srpnu.

V příspěvku na Redditu z konce července se oficiální účet Google podělil o dlouhý seznam změn, které řeší mnoho stávajících nedodělků. Mezi ně patří blikání obrazovky při spuštění aplikace, padání spouštěče Pixel a černé nebo bílé pruhy pod stavovým řádkem. Objevily se i další problémy, které se vyskytovaly při volání přes Wi-Fi a chyby funkce "Battery share".

Oprava největších chyb: bude už brzy finální verze?

Kromě vylepšené stability uživatelského rozhraní obsahuje nejnovější beta verze také opravy pro tablet Google Pixel. Už dříve někteří uživatelé hlásili, že po odemknutí zařízení se jim na domovské obrazovce nezobrazují žádné ikony. To už je ale vyřešeno.

Google navíc integroval další funkce pro Pixel Fold a vylepšil sekci widgetů, která se mimo jiné týká i grafiky na displeji vnějšího displeje a zobrazení hodin.

Stále se ale objevují další informace o problémech, které přetrvávají i v nejnovější sestavě Android 14 Beta 4.1. V tuto chvíli doposud není známo, zda Google uvolní ještě další opravu, nebo zda bude vše už vyřešeno v rámci uvolnění finální verze Androidu 14.

Zdroj: Android PoliceReddit


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud