Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aplikace pro pohodlné čtení na iOS zařízení

Pavel Trousil 27.03.2014

PocketBook představuje aplikaci pro operační system iOS, se kterou můžete číst velké množství formátů elektronických knih a dokumentů – PocketBook Reader pro iOS. Aplikace je nyní dostupná v obchodě AppStore.

pocketbook-reader-ios-4-nahled Společnost PocketBook představuje aplikaci PocketBook Reader pro iPhone a iPod Touch se systémem iOS, se kterou mohou uživatelé číst mnoho formátů elektronických knih a dokumentů. Čtení elektronických publikací nebylo podle této firmy dosud na těchto zařízeních tak intuitivní, jako s novou aplikací PocketBook.

PocketBook Reader umožňuje číst knihy a zobrazit dokumenty na každém zařízení iPhone a iPod Touch se systémem iOS 6.0 nebo novějším. Aplikace je designována do grafické podoby iOS 7,0. PocketBook Reader je kombinace intuitivního rozhraní a nabízí sadu funkcí pro pohodlné čtení. Aplikace používá kruhové menu s „kouzelnými“ možnostmi, které se mohou lišit v závislosti na formátu knihy. Použité řešení umožňuje rychlý přístup ke všem funkcím čtení a nastavení bez zbytečného zobrazení možností, které nejsou v daném formátu podporovány.

pocketbook-reader-ios-5-nahled

Navigace pomocí knihovny je intuitivní a uživatel si může sám zvolit její vzhled. Řezy písma, intenzita jasu a režim čtení, to všechno jsou vlastnosti, které lze přizpůsobit potřebám. Aplikace umožňuje upozornit na zajímavý citát v textu, vytvořit poznámku s připomínkami a sdílet ji (stejně jako všechny ostatní myšlenky a komentáře) s využitím Twitteru, Facebooku, SMS zpráv nebo e-mailu.

Ve srovnání s jinými aplikacemi pro čtení na zařízeních využívajících iOS nabízí PocketBook Reader jeden z nejúplnějších seznamů podporovaných formátů. V současné době podporuje aplikace PocketBook Reader pro iOS formáty PDF, PDF DRM, EPUB, EPUB DRM, DjVu, TXT, FB2, FB2.zip, acsm. V následující verzi přibudou ještě možnosti zobrazení CHM, HTML a komiksů.

pocketbook-reader-ios-1-nahled

Aplikaci PocketBook Reader jistě ocení uživatelé, kteří často zobrazují a čtou dokumenty PDF a DjVu. PocketBook Reader umožňuje nejen přiblížit a nastavit možnosti posunu v dokumentu, zobrazit ho v orientaci na šířku, ale také schopnost vyříznout oblasti dokumentu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud