Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Apple představil nový model sluchátek AirPods Max: je to opravdové překvapení

Jiří Palyza 09.12.2020

Ještě před koncem roku Apple oznámil další nový produkt. AirPods Max jsou modifikací známých sluchátek a nyní jsou k dispozici také v provedení přes uši.

Už před několika dny bylo jasné, že Apple chystá ještě před koncem roku pro fanoušky svých produktů další překvapení. Přišel očekávaný osmý prosinec a s ním i potvrzení toho, co už několik informovaných zdrojů tušilo dříve: dlouho očekávaná sluchátka AirPods, ale v circumaurálním provedení, tedy přes uši.

Nejdůležitější změna je viditelná na první pohled. Místo toho, aby se sluchátka tak jako předchozí AirPods nasazovala do uší, dávají se AirPods Max přes uši. Cílem je dosažení mnohem výraznějšího snížení hluků z okolí. AirPods Max jsou k tomu navíc vybaveny systémem aktivního potlačení šumu. Tři mikrofony se mají postarat o rozpoznání zdrojů hluků v okolí a dynamicky upravovat reprodukci v závislosti na jejich intenzitě.

airpods-ilu

Nový model sluchátek AirPods Max by měl být zákazníkům dostupný od poloviny prosince. | Zdroj: Apple

S aktivní funkcí potlačení šumu vydrží akumulátor sluchátek údajně až 20 hodin. Co se týče funkcí, nechybí 3D zvuk, sdílení audia mezi více sluchátky AirPods, adaptivní ekvalizer a režim "průhlednosti", který ztlumí zvuk a umožní poslouchat zvenčí. Tak by posluchači nemuseli být zcela izolováni od okolního dění a například v dopravním provozu lépe reagovat na situace v bezprostřední blízkosti. Zájemci si mohou nová sluchátka předobjednat už nyní a jejich dodávka bude zahájena 15. prosince 2020.

Cena nového modelu sluchátek je, u Apple už takřka tradičně, poměrně vysoká. Předpokládaná cena je 16 490 Kč a budou k dispozici v pěti barevných provedeních. Pro zájemce je ještě důležité vědět, že provoz sluchátek vyžaduje zařízení se systémem iOS 14.3 nebo novějším, iPadOS 14.3 nebo novějším, macOS Big Sur 11.1 nebo novějším, watchOS 7.2 nebo novějším, případně tvOS 14.3 nebo novějším.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud