Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Avast 2015 představuje funkci Zabezpečení domácí sítě

redakce 23.10.2014

Nově vydaná verze Avast 2015 identifikuje zranitelné domácí routery, které jsou častou příčinou krádeže identity a ztráty soukromí uživatelů.

Avast Software, výrobce nejdůvěryhodnějšího zabezpečení na světě, představuje Avast 2015 – nejnovější verzi bezpečnostního řešení pro PC a Mac využívaného více než 175 miliony lidmi po celém světě. Všechny dostupné varianty produktu, včetně té zcela bezplatné, nově obsahují jedinečnou funkci „Zabezpečení domácí sítě”, která byla navržena tak, aby ochránila router a celou domácí síť před zákeřnými útoky hackerů.

avast-nahled

Další funkce a vylepšení zahrnují prevenci proti DNS útokům nebo skenování protokolu HTTPS. Mimo to Avast 2015 nabízí zjednodušené uživatelské rozhraní, nižší množství reklamních sdělení a rychlejší pravidelné aktualizace zlepšující výkon a zajišťující lepší ochranu a vyšší soukromí.

„Bezpečnostní rizika se z PC přesouvají na domácí síť, neboť lidé k internetu prostřednictvím domácích routerů připojují čím dál tím více zařízení. To má za následek, že se domácí sítě staly centrem osobního digitálního světa,” řekl Vince Steckler, generální ředitel společnosti Avast. „Z našeho výzkumu vyplynulo, že téměř 80 % všech domácích routerů je chráněno běžnými, jednoduše zjistitelnými hesly, a to z nich dělá bezprecedentní bezpečnostní hrozby a snadné vstupní body pro hackery. Avast 2015 těmto novým hrozbám čelí pomocí několika důležitých nových funkcí.”

Avast se jako první na světě zaměřuje na zebezpečení domácí sítě

Bezplatná novinka „Zabezpečení domácí sítě (Home Network Security)” je součástí všech produktů Avast 2015. Jedním kliknutím lze otestovat domácí síť a odhalit tak potenciální bezpečnostní hrozby dřív, než je zjistí útočníci. Avast tak nyní pomůže identifikovat nevhodně nastavené domácí Wi-Fi sítě, routery se slabými nebo původními hesly, zranitelné routery s přístupem k internetu, kompromitované internetové připojení a povolený, avšak nechráněný protokol IPv6.

Jedním z největších rizik, kterému lidé na jakékoliv Wi-Fi síti čelí, je DNS útok. Druhá novinka, nazvaná „Ochrana DNS (Secure DNS)”, se proto zaměřuje na šifrování komunikace mezi chráněným PC a zabezpečeným DNS serverem a zabraňuje tak přesměrování na podvodné webové stránky. Další novou funkci představuje „Skenování HTTPS (HTTPS Scanning)”, vylepšená komponenta technologie WebShield, která nyní před viry a hrozbami kontroluje i stránky zabezpečené protokolem HTTPS. A konečně čtvrtou novinkou je „Celkový test (Smart Scan)”, který umožňuje pomocí jednoho kliknutí zkontrolovat počítač a zjistit, zda jej neohrožují škodlivé soubory, zda je potřeba aktualizovat nainstalovaný software, jestli je domácí síť zabezpečená a také odhalit potenciální příležitosti na zvýšení výkonu analyzovaného počítače.

Vylepšené uživatelské rozhraní a maximální ochrana

Mezi další produktové vylepšení patří zjednodušené uživatelské rozhraní s přehlednější navigací a plynulejším ovládáním. Nyní lze např. pouze jedním kliknutím povolovat či zakazovat jednotlivé funkce a nástroje. Tento důraz na efektivní ovládání pak přispívá k celkově vyšší uživatelské přívětivosti programu.

Rychlejší produkt, aktualizace softwaru třetích stran a zjednodušená online podpora pro uživatele patří mezi další vylepšení nového Avastu 2015.

Avast 2015 dále přichází s přepracovaným systémem odměňování svých uživatelů (Avast Rewards). Za používání produktů Avast a jejich doporučování budou uživatelé nově odměňováni tzv. karma body a odznaky, za které pak mohou zdarma získat licence na prémiové produkty či slevy na další produkty. To vše lze interaktivně spravovat v rámci portálu „My Avast“.

Další ochrana zahrnuje přidanou vyrovnávací paměť s asistovanou hardwarovou virtualizací, vytvářející virtuální „testovací prostředí”, ve kterém jsou automaticky analyzovány podezřelé objekty. Detekce PUP (Potentially Unwanted Programs neboli potenciálně nechtěných programů) identifikuje vybrané programy, které uživatel pravděpodobně nezamýšlel instalovat a nabízí mu možnost jednoduše je odstranit s cílem zrychlit výkon PC.

Prvotřídní ochrana pro PC, Mac, firmy a mobilní zařízení

Nové bezpečnostní řešení Avast 2015 je dostupné ve čtyřech variantách určených pro koncové uživatele – Avast Free Antivirus, Avast Pro Antivirus, Avast Internet Security a Avast Premier – a je k dispozici ve 45 jazycích.

Produkt Avast Mac Security, který je také zdarma, bude obsahovat funkci „Zabezpečení domácí sítě” a „Ochranu DNS” v prvním čtvrtletí roku 2015.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme