Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AVG představuje produkty pro rok 2015

redakce 05.11.2014

Aktualizace se dočkala řada produktů a byly identifikovány nejnáročnější aplikace.

AVG Technologies oznamuje dostupnost svého aktualizovaného portfolia produktů pro ochranu, výkon a soukromí pro rok 2015. Rovněž byla zveřejněna nová zpráva AVG Android App Trend Tracker Report, podle nějž jsou nejnáročnějšími mobilními aplikacemi vedle her a sociálních sítí i zpravodajské aplikace a dokonce i předinstalované aplikace od výrobců.   

avgobr-01-nahled

Příklady novinek v produktech AVG pro rok 2015: 

  • AVG Internet Security: nyní přináší ještě včasnější detekční metody pomocí skenování podle pořadí uložení a priority souborů.
  • AVG AntiVirus pro Android: uživatelé získají stejné funkce na tabletech s Androidem jako na mobilních telefonech, včetně nalezení, uzamknutí a vymazání v případě krádeže pomocí funkce Ochrana proti krádeži. Rovněž obsahuje zámek aplikací, nastavení pro ochranu soukromí na sociálních sítích, zálohování, blokování hovorů a zpráv a možnosti vymazání souborů z internetu.
  • AVG PC TuneUp: nová funkce Vyčištění zařízení s iOS bezpečně odstraní všechny zbylé soubory ze zařízení iPhone či iPad po jejich připojení k počítači. Také odstraní všechny redundantní soubory jako selhaná stahování, dočasné soubory nebo skrytá systémová hlášení a tím uvolní místo pro uživatelská data či instalaci nových verzí iOS. Dále, vylepšená funkce Disk Cleaner nyní obsahuje podporu pro vyčištění zbytečných souborů z populárních herních platforem Steam a Origin, komunikátoru Skype, ovladačů nVidia, Intel i AMD, jakož i z iTunes a Quicktime.
  • AVG Cleaner pro Android: nyní přichází s novým vyhledáváním „velkých“ souborů (jako staré stažené videosoubory), s možností prodloužení výdrže baterie díky Profilům baterie a důkladným čištěním mezipaměti.
  • AVG PrivacyFix: přehledné a snadné nastavení zabezpečení největších sociálních sítí jako je Facebook, Google+, LinkedIn a Twitter.

Rovněž byla aktualizována aplikace AVG Zen (pro Českou republiku je teprve připravována), která v jednoduchém přehledu ukáže status bezpečnostních nastavení zařízení (osobní počítače, zařízení s Androidem i počítače Mac), které uživatel přidá do sítě AVG Zen. V aktualizaci produktů pro rok 2015 uživatelé navíc mohou přidávat neomezené množství zařízení své rodiny či spouštět ze svého mobilního zařízení kontrolu počítače (a naopak). Yuval Ben-Itzhak, technologický ředitel společnosti AVG Technologies k budoucnosti této aplikace dodává: „Trh Internetu věcí a chytrých domácností nyní doslova exploduje a očekává se, že do roku 2018 jeho globální tržní hodnota přesáhne 71 miliard dolarů. V platformě AVG Zen tedy vidíme do budoucna obrovský potenciál, jakožto běžné součásti vybavení domácnosti, která pomáhá zabezpečit všechny ostatní zařízení a spotřebiče.“

 Dále byla zveřejněna zpráva AVG Android App Trend Tracker Report pro třetí čtvrtletí 2014. Studie je založena na analýze anonymních dat více než jednoho milionu uživatelů aplikací pro Android a určuje aplikace, které v celosvětovém měřítku nejvíce ovlivňují výkon zařízení ve smyslu spotřeby mobilních dat, úložného prostoru a energie baterie. „Vítězem“ se ukázala být aplikace pro Facebook, díky neustálým kontrolám upozornění, které jsou aktivní i v době, kdy aplikace není otevřena:

Pořadí dle dopadu na výkon

Jméno aplikace

Kategorie

Vydavatel

1

Facebook

Sociální sítě

Facebook

2

Path

Sociální sítě

Path Inc.

3

9GAG – Vtipy a videa

Zábava

9GAG

4

Instagram

Sociální sítě

Instagram

5

Spotify Music

Hudba a zvuk

Spotify Ltd.

    

Aplikace sociálních sítí jsou ve zprávě zastoupeny hojně, přičemž i Path a Instagram se dostaly do první pětky nejnáročnějších aplikací. V tabulkách se také objevuje značné množství aplikací, přinášející zprávy v reálném čase. Mezi aplikacemi nejvíce spotřebovávajícími prostor úložiště je New York Times Breaking News, která ukládá přečtené články do mezipaměti telefonu, v čemž je náročnější než Facebook a Spotify. Mobilní data nejvíce využívají aplikace CNN Breaking US & World News a Daily Mail.

„Aplikace Facebook, Instagram, Spotify, 8 Ball Pool a Farm Heroes Saga jsou skvělým zdrojem zábavy, ale pokud nám v dnešním přetechnizovaném světě dojde energie v baterii nebo místo v úložišti, je to vždy velice frustrující. Proto jsou informace ze zprávy App Trend Tracker Report velmi důležité,” dodává Yuval Ben-Itzhak.

Další důležitá zjištění studie:   

  • Někteří výrobci telefonů „vysávají“ svá vlastní zařízení. AVG například identifikovalo tři předinstalované aplikace Samsung (AllShare Cast Dongle, ChatON a WatchON), které se dostaly do prvních deseti aplikací nejvíce spotřebovávajících energii baterie (mimo hry). Samsung WatchON je také mezi prvními na seznamu aplikací, které vysokou spotřebu baterie začínají automaticky (kvůli vizuálnímu obsahu).
  • Tři datově „nejhladovější“ aplikace pro každodenní použití pocházejí od společnosti Google. A Google Now/Search, Google Text-to-Speech a Google Translate jsou mezi prvními pěti. Mobilní prohlížeč Chrome se také dostal do prvních deseti „žroutů úložiště“.
  • Hry pak tradičně energii baterie spotřebovávají velmi výrazně. Čtyři z deseti nejnáročnějších her pocházejí od vydavatele King, který stojí za sérií Saga. 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud