Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Bezplatný Outlook je na pochodu: nová verze bude součástí Windows

Jiří Palyza 26.08.2022

Aplikace Outlook patří k nejpoužívanějším službám pro práci s elektronickou poštou. Mnoho uživatelů ji zná především ze své činnosti v kanceláři. Bezplatná verze Outlooku se už brzy stane trvalou součástí Windows.

Kapitoly článku

Outlook je pro mnoho lidí denním chlebem. Už mnoho let se používá jako součást sady Microsoft Office pro práci s elektronickou poštou. Uživatelé si v Outlooku také vedou seznam kontaktů, kalendář, případně i seznam úkolů. Háček plné verze programu je v tom, že je placený. Lze jej pořídit jako jednorázový nákup nebo v rámci předplatného služby Microsoft 365.

Přibližně deset let také existuje bezplatná webová aplikace Outlooku. Microsoft tehdy přejmenoval svou službu Hotmail a od té doby nabízí svou alternativu k jiným online poštovním službám, jako je například Gmail. Nyní jsou k dispozici i mobilní aplikace Outlooku pro Android a iOS.

Nový program Outlook pro Windows 10 a 11 brzy nahradí předem instalované poštovní a kalendářové klienty. Outlook ve Windows bude bezplatný, ale ve srovnání s klasickým placeným Outlookem zeštíhlený. Vyzkoušet si jej můžete už nyní, Microsoft nabízí jeho předběžnou verzi.

Outlook pro Windows 10 a 11

outlook

Nový Outlook vypadá dobře. Z hlediska funkcí ale nenabízí více, než co známe z webové aplikace. | Zdroj: Microsoft Store/Outlook Prev

Zcela vlevo bude mít nový vzhled Outlooku úzkou lištu, která kromě přepínače do kalendáře a kontaktů zpřístupní také aplikace Word, Excel a PowerPoint ve webové verzi.

Jinak je zobrazení rozděleno na tři části: vlevo se nachází doručená pošta, odeslané položky a koncepty, hned vedle je přehled e-mailů a zcela vpravo náhledové okno.

Pouze s Microsoft účtem

K přihlášení do nového Outlooku je vyžadován Microsoft účet. Nezáleží na tom, zda se jedná o soukromě vytvořený účet, nebo účet pro službu Microsoft 365.

Volba vzhledu

Po svém prvním spuštění vás program přivítá žádostí o rozložení layoutu. Standardní zobrazení se snaží minimalizovat plochu obrazovky. V nastavení později můžete vyzkoušet různé designy včetně tmavého režimu. Můžete také nastavit požadované seskupení zpráv.

Import nastavení

Poté průvodce nabídne převzetí nastavení z klasického Outlooku pro Windows. Pak už vás přivítá nový Outlook. Na první pohled je patrné, že se Microsoft inspiroval webovou aplikací Outlooku a její funkce přenesl i do nového programu.

Jednoduché ovládání

Nabídka funkcí je přehledná, základní funkce se ovládají jednoduše.

Jak si nový Outlook pro Windows vyzkoušet

Nový Outlook pro Windows už má nějakou dobu stránku na Microsoft Store. Samotné stahování ale ještě nebylo aktivováno. Je ale jedna možnost, jak to udělat:

– jděte na stránku Microsoft Store Generation Project (https://store.rg-adguard.net/)
– klikněte do pole »URL (link)« vlevo a zvolte »ProductID«
– do datového pole zkopírujte ID 9NRX63209R7B
– klikněte na pole se znakem zaškrtnutí (Generate temporary links)

Nyní to bude chvíli trvat, a poté se v dolní části webové stránky objeví malá tabulka se seznamem všech verzí nového Outlooku. Správná verze by měla pro většinu uživatelů být s označením "x64" v názvu a příponou "msix". Pokud stále provozujete 32bitový systém Windows, zvolte verzi "x86".

Zdroj: Microsoft Store Generation Project


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud