Menu
Časopis Chip

Evropa: Konec exportu dat

Evropa: Konec exportu dat

Evropa: Konec exportu dat | Foto: CHIP

Dne 6. října 2015 zrušil Soudní dvůr Evropské unie dohodu známou jako „bezpečný přístav“. Stáhněte si file-pdf celý článek v PDF.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Přístup k ochraně dat v Evropě a USA se značně liší, a to nejen díky nedávnému skandálu NSA. Doposud se ale v praxi pro většinu uživatelů služeb amerických firem příliš neměnilo, protože jejich data stejně putovala za oceán. Jak se ale zdá, od nynějška to bude trochu jiné.

Z přelomové lze totiž označit rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie v případu C-362/14 (Maximillian Schrems vs. Data Protection Commissioner), které označilo za neplatnou dohodu, jež byla po dlouhém vyjednávání podepsána v roce 2000. Ta umožňovala předávat citlivé osobní údaje do Spojených států amerických firmám, které se dobrovolně zavázaly dodržovat zásady přiměřené ochrany důležitých dat, označované jako „bezpečný přístav“ (Safe Harbor).

Jaké bude mít toto rozhodnutí následky? Jak se s ním vyrovnají americké firmy? To se dozvíte  článku v CHipu 1/2016, který si můžete na ukázku stahnout…


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení