Menu
Časopis Chip

Photo Commander 12 XMAS Edition

Photo Commander 12 XMAS Edition

Photo Commander 12 XMAS Edition | Foto: CHIP

Program Photo Commander 12 XMAS Edition je komplexní nástroj pro prohlížení, správu, úpravy a optimalizaci digitálních fotografií a pro snadnou tvorbu kalendářů, koláží a pohlednic s vánoční tématikou. Plná verze - Chip 01/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Výborný nástroj pro každého, kdo si chce ve své sbírce fotografií udržet pořádek, vylepšit některé nedostatky snímků, vyrobit si vlastní kalendář nebo třeba vtipnou pohlednici pro své přátele.

Pomocí plné verze programu Ashampoo Photo Commander 12 XMAS Edition snadno roztřídíte i rozsáhlou sbírku fotografií, zapomenuté snímky stáhnete z fotoaparátu a díky integrovanému editoru je můžete podle potřeby i upravit. Program toho však zvládne ještě mnohem víc – nabízí nástroje pro tvorbu panoramatických snímků, kalendářů, koláží, pohlednic a rámečků, prezentací a internetových (HTML) fotoalb. Prezentaci z fotografií můžete uložit buď jako videosoubor nebo ji rovnou vypálit na CD/DVD médium. Fotografie můžete roztřídit do virtuálních fotoalb, a protože si program poradí i se zvukovými soubory a různými videoformáty, můžete do nich přidat třeba videa z dovolené a vlastní komentáře. Mezi další praktické funkce patří i vyhledávání duplicitních fotografií, dávkové zpracování snímků, konverze (převod) mezi různými obrázkovými formáty, export do PDF a snadný tisk pomocí z dostupných tiskových šablon. Oproti standardní verzi je XMAS edice „laděna“ do vánočního designu a nabízí navíc několik šablon pro snadnou tvorbu originálních vánočních a novoročních pohlednic a přání.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 250 korun, která je shodná se starší prodávanou licencí, navíc je doplněna o vánoční šablony, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Čtenáři Chipu pak mají možnost zakoupit nejnovější plnou verzi programu za zvýhodněnou cenu 23.99 USD (cca 600 Kč) místo obvyklé ceny 59.99 USD (cca 1 500 Kč). Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno je jednoduše a přehledně uspořádáno na tři části. Kliknete-li na náhled fotografie, zobrazí se v pravé části hlavního okna programu. Dvojitým kliknutím na náhled fotografie přepnete hlavní okno programu na jednoduché zobrazení. Prostřednictvím karty »Quick-Fix« editoru fotografií můžete vybraný snímek např. oříznout, změnit jeho velikost, aplikovat na něj některý z dostupných efektů, automaticky optimalizovat kontrast a barvu a vyčistit/redukovat artefakty vzniklé kompresí. Oproti standardní verzi je XMAS edice vyladěna do vánočního designu a nabízí navíc několik šablon pro snadnou tvorbu originálních vánočních a novoročních pohlednic a přání. Ty najdete na kartě »Vytvořit« pod nabídkou »Rámeček/pohlednice«.

Přehledné hlavní okno programu je rozděleno na tři části. V levé části, označené jako »Oblast složky«, jsou zobrazeny všechny složky v počítači a umožňuje tak procházení jeho obsahem obdobně jako program Průzkumník Windows. Postřední část (»Oblast obsahu«) zobrazuje malé náhledy (miniatury) všech fotografií, videí a zvukových souborů, které se nacházejí v aktuální složce. Kliknete-li na náhled fotografie (resp. videa) zobrazí se v pravé části hlavního okna programu (»Oblast náhledu«) dle aktuálního nastavení zobrazení. Dvojitým kliknutím na náhled fotografie přepnete hlavní okno programu na jednoduché zobrazení, které umožňuje úpravy a optimalizaci snímku a najdete zde i další nástroje programu. Opětovným dvojitým kliknutím na fotografii přepnete zpět na standardní zobrazení hlavního okna.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2017.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení