Menu
Časopis Chip

Video Converter Deluxe

Video Converter Deluxe

Video Converter Deluxe | Foto: CHIP

Převody různých formátů videa a jeho přizpůsobení pro přehrávání v mobilech a přenosných přehrávačích nemusí být žádná věda – stačí mít po ruce konverzní aplikaci s připravenými profily nastavení. Plná verze - Chip 01/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud nechcete řešit nejrůznější multimediální formáty nebo dělat kompromisy v kvalitě videa, je pro vás převodník Video Converter Deluxe ten správný tip.

Plná verze programu Video Converter Deluxe je připravena na vzájemnou konverzi desítek (300+) běžně používaných formátů videa včetně nejnovějšího 4K Ultra HD videa. Stačí přitom jen vybrat soubory s videem k převodu a zvolit výstupní formát. Připravené profily obsahují běžná nastavení, včetně předvoleb pro konverzi filmů do smartphonů, tabletů, PDA, iPodů, Playstation Portable a dalších zařízení (více jak 400 profilů). Parametry výstupních souborů můžete samozřejmě upravit i podle vlastních preferencí. Vedle rozlišení obrazu a poměru stran lze nastavovat např. datový tok obrazové a zvukové složky, použitý kodek a další parametry kvality výstupu. Program si poradí se základní editací videa jako je ořez, rozdělování spojování a práce s titulky. Užitečná je také možnost uložení samostatné zvukové stopy a snímků z videa. Program si umí zdrojová videa stáhnout i přímo z videoserverů YouTube, Vevo, Facebook, DailyMotion, Vimeo, Yahoo, Break, SoundCloud, MTV a dalších nebo vyripovat z filmového DVD nebo Blu-Ray. Vše v plné kvalitě 4K/1080p.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 600 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při konverzi jsou podporovány vstupní formáty typu AVI, WMV, MOV, VOB, MKV a mnoho dalších s videem v běžné kvalitě i ve vysokém rozlišení. Konverze funguje dávkově, proto můžete na seznam vložit i více souborů k postupnému převodu. Pro vzájemnou konverzi různých formátů videa není nutné mít přehled o parametrech nastavení výstupů. Podobně také není třeba řešit jak správně nastavit převod videa do formátu pro přehrávání v mobilu, herní konzoli Playstation Portable, iPodu a dalších zařízeních. Zvolený film či video není nutné převádět celé – pomocí posuvníků pod náhledem je možné omezit konverzi na zvolenou část. Provedené úpravy můžete aplikovat jak na jediný soubor s videem, tak na více označených videosouborů. Další možnosti úprav videa před konverzí zahrnují výběr zvukové stopy a titulků.

Video nemusíte do nového formátu převádět celé – můžete si vybrat jen konkrétní část. Po návratu do hlavního okna aplikace WinX Video Converter proto klikněte na tlačítko »Edit«, kterým otevřete jednoduchý videoeditor. Na záložce »Subtitle« můžete do obrazu videa vložit titulky z externího souboru. Funkce z nabídky »Crop & Expand« slouží k oříznutí, nebo naopak rozšíření obrazu videa a konečně pod tlačítkem »Trim« najdete funkce na stříhání. Navíc je možné více samostatných souborů s videem složit do jednoho výstupu. Příslušnou funkci aktivujete označením předvolby »Merge Output Video«. U záznamů z koncertů nebo třeba video klipů oceníte funkci převodu zvukové stopy videa do samostatného souboru ve formátu MP3, kterou najdete pod záložkou »to Music«. Samozřejmě ani zde nechybí nastavení kvality (datový tok a vzorkovací frekvence) a hlasitosti výstupu.

Speciální funkcí programu WinX Video Converter je možnost vytváření videoprezentací ze snímků z digitálního fotoaparátu. Pro použití této funkce zvolte po kliknutí na tlačítko »Photo« složku s fotografiemi a následně zvolte profil výstupního formátu. V hlavním okně programu pak klikněte na tlačítko »Edit« u libovolné fotografie, abyste se dostali do okna nastavení videoprezentace. Zde můžete přidávat a odebírat použité snímky, nastavovat interval jejich zobrazení a třeba i přidat hudební doprovod prezentace. Nechybí ani náhled výsledku.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2017.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení