Menu
Časopis Chip

ZIP Password Recover PRO

ZIP Password Recover PRO

ZIP Password Recover PRO | Krabice: koláž CHIPu

Zip Password Recover je účinným řešením pro heslované archivy. Umožňuje uživatelům získat hledané heslo útokem hrubou silou s možnou optimalizací pomocí slovníku nebo masky. Plná verze - Chip 01/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud jste se dostali do situace, že si nedokážete vzpomenout na heslo k balíčku ZIP, můžete zkusit jeho zjištění pomocí specializovaného programu.

ZIP Password Recover umožňuje uživatelům získat zpět ztracené heslo k balíčku ZIP zpět bez ohledu na to, jak silné a složité je. To je ovšem teorie, ale praxe je mnohem komplikovanější díky omezenému výkonu domácích počítačů. Program obsluhu seznámí se třemi typy útoků, které zaručují nejrychlejší proces obnovy hesla. Prvním je útok pomocí slovníků. Díky vestavěnému slovníku nejpoužívanějších hesel můžete okamžitě odstranit ochranu. Bohužel tento slovník je optimalizovaný hlavně pro anglicky mluvící uživatele, nicméně každý může vytvořit nebo importovat svůj vlastní slovník, díky kterému bude proces obnovy co nejrychlejší. V druhé případě hledání hesla lze programu poskytnout co nejvíce vodítek pro zrychlení procesu obnovy hesla. Pokud si pamatujete jakoukoli část nebo vlastnosti hesla, můžete nakonfigurovat délku, typ znaků, část řetězce atd. Pokud nemáte žádné indicie, jak heslo upřesnit, zvolte útok hrubou silou - Brute Force Attack. Při tomto procesu program postupně prochází všechny možné kombinace znaků. Jde samozřejmě o časově náročný proces, který ale program dokáže zkrátit díky efektnímu využití hardwarových možností počítače, kdy souběžně používá vícevláknové a vícejádrové procesy.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu ZIP Password Recover v ceně 700 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program Zip Password Recover pro prolomení hesla nabízí uživatelům tři různé typy „útoků“, které je možno použít pro zjištění zapomenutého hesla. Metodu »Dictionary Attack«, využívající vestavěný anglický slovníkem, však nepovažujeme za vhodný pro české uživatele. V případě metody »Mask Attack« je ještě vhodné kliknout na tlačítko »Settings« a alespoň přibližně určit délku hesla a případně omezit výběr použitých znaků. Tedy zda heslo obsahuje velká i malá písmena, čísla, mezery a další speciální znaky. Výrobce programu nabízí i další nástroje pro prolomení hesel chránící přístup k zašifrovaným souborům. A protože je program Excel Password Recover nyní k dispozici ke stažení zdarma, najdete jej také na tomto dévédéčku.

Práce s programem je opravdu snadná – stačí pomocí tlačítka »Add ZIP« vyhledat chráněný ZIP archiv a vybrat požadovaný typ útoku. V případě metody »Mask Attack« je ještě vhodné kliknout na tlačítko »Settings« a alespoň přibližně určit délku hesla a případně omezit výběr použitých znaků. Tedy zda heslo obsahuje velká i malá písmena, čísla, mezery a další speciální znaky. Metoda »Brute Attack« vyžaduje pouze trpělivost při čekání na prolomení hesla, není potřeba nic nastavovat. A jak už jsme uvedli výše, metodu »Dictionary Attack« se standardním anglickým slovníkem nepovažujeme za vhodný pro české uživatele. Výrobce nabízí nástroje na obnovu hesel i z dokumentů PDF, World a archivů RAR. Verzi pro soubory Excel (XLS/XLSx) poskytuje výrobce zdarma. Práce s programem je velmi podobná popisované verzi pro zaheslované balíčky ZIP.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení