Menu
Časopis Chip

Kontrola zabezpečení Wi-Fi routerů

Kontrola zabezpečení Wi-Fi routerů

Kontrola zabezpečení Wi-Fi routerů | Foto: CHIP

Jak bezpečné jsou routery? Spojili jsme se společností IoT Inspector a pomocí automatizovaných testů prověřili devět současných Wi-Fi routerů.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 01/2022: Bezpečnostní testy Wi-Fi routerů nejsou nemožné, ale vyžadují mnoho času a technických znalostí. Postup spočívá v tom, že bezpečnostní expert vezme dané zařízení a provede různé testy, aby zkontroloval, zda router nemá nějaké slabiny. Důležitými otázkami při penetračním testování je například to, zda je útok z internetu úspěšný, jak útoky fungují v domácí síti a jaké ochranné funkce jsou zabudovány v případě, že útočník získá přímý přístup k hardwaru. Profesionální penetrační testeři odhadují dobu testování jednoho zařízení na 14 až 21 dní.

Penetrační testy jsou tedy dlouhé a nákladné. Je také třeba vzít v úvahu, že většinu bezpečnostních testů je potřeba po aktualizaci firmwaru opakovat. Kromě toho se může stát, že příliš invazivní metody způsobí nepoužitelnost Wi-Fi routeru. Vzhledem k tomu, že ve zkušební laboratoři pracujeme s novými zařízeními, která jsou nám poskytována po omezenou dobu, je nepravděpodobné, že by takový test výrobce nadchl. O to zajímavější pro nás tedy byl automatický bezpečnostní test od společnosti IoT Inspector, který poskytne výsledek už během několika minut. S tou jsme se spojili a společně provedli test devíti routerů. Jeho výsledky najdete v Chipu 1/2022.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2022

 


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení