Menu
Časopis Chip

Hrací automaty v kapse

Hrací automaty v kapse

Hrací automaty v kapse | Zdroj: Getty Images

Cílem aplikací nainstalovaných ve smartphonu, je udržet nás co nejdéle přilepené k displeji. Aby toho dosáhly, používají psychologickými triky.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 01/2023: Uživatele často tráví na svých chytrých telefonech více než tři hodiny denně. Tato zařízení jim totiž nabízí nespočet způsobů zábavy a navazování kontaktů. Průměrná doba strávená u displeje se však neustále zvyšuje. Stále více lidí tráví příliš mnoho času se svými digitálními společníky. Jak ukazuje celá řada studií, vypadá to, že část společnosti je závislá na lajcích, zprávách, memech nebo videích na YouTube.

To má mimo jiné důsledky pro jejich zdraví; aplikace je doslova okrádají o spánek. Mohou si za to sami, dalo by se říci. Ale možná je to příliš krátkozraké. Mnoho lidí si totiž jen těžko může pomoci samo – vždyť vývojáři mobilních aplikací dělají vše pro to, aby uživatele udrželi u displeje co nejdéle, a používají k tomu řadu triků. Díky tomu se stali úspěšnými a trh s aplikacemi jen kvete. Podrobnosti najdete v lednovém vydání Chipu.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2023


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení