Menu
Časopis Chip

Jiná dimenze

Jiná dimenze

Jiná dimenze | Foto: CHIP

Tipy pro vytváření 360stupňová videí.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

O virtuální realitě dnes mluví každý a VR brýle zdaleka nejsou populární pouze v herním průmyslu. Audiovizuální ponoření do cizích světů obrovsky fascinuje mnoho diváků všech věkových kategorií. Účast na živém koncertu přímo z obývacího pokoje nebo procházka vzdálenou metropolí byla dlouho snem budoucnosti; díky moderní technologii je dnes snadnější než kdy jindy. Komerční aplikace jsou nicméně stále v plenkách: zatím jen málo průmyslových odvětví objevilo výhody sférických videí. Například makléři realitních kanceláří používají 360stupňové záběry umožňující virtuálně vkročit do bytů, které nabízejí, jako byste zde reálně byli. Množství kvalitního obsahu je však stále relativně malé a nelze jej porovnat s množstvím konvenčně natočených videí a filmů.

Není divu, protože úsilí, které musí filmaři věnovat 360stupňové produkci, je podstatně vyšší – okolnost, která děsí většinu amatérských filmařů hned na začátku. Se správnými nástroji a vhodným pracovním postupem je ale možné vyrobit velkolepá 360stupňová videa i v krátkém čase a s málo penězi a dát je k dispozici komunitě fanoušků na internetu. Pokud máte zájem se dozvědět víc a zjistit, jak i vy můžete začít vytvářet videa pro VR, přečtěte si nový únorový Chip. V prodeji již od 22. ledna.

scyther5

VR pro začátečníky: Levné VR brýle používají k zobrazení obsahu smartphone. Většinou nízké rozlišení displeje mobilního telefonu vystupuje o to více, že pozorovací vzdálenost je jen několik centimetrů.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení