Menu
Časopis Chip

Kaspersky Security Cloud Free

Kaspersky Security Cloud Free

Kaspersky Security Cloud Free | Krabice: koláž CHIPu

Podobně jako další světoví výrobci antivirů poskytuje i firma Kaspersky bezplatně základní verzi svého řešení na ochranu domácích počítačů. Free verze - Chip 02/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Za ochranu svého počítače před škodlivým softwarem nebo nebezpečnými internetovými stránkami nemusíte nic platit. Pomůže vám bezplatný antivir.

Z mnoha bezplatně dostupných antivirových programů stojí za pozornost rozhodně i aplikace Kaspersky Security Cloud Free, která je určena jak pro počítače s operačními systémy Windows 10 a macOS, tak i mobilní zařízení s Androidem a iOS. I když se jedná o funkčně omezenou variantu komplexního bezpečnostního řešení Kaspersky Security Cloud, nabídne tento program spolehlivou ochranu před škodlivým kódem staženým z internetu nebo třeba nebezpečnými přílohami e-mailů a dalšími nakaženými soubory. Navíc si vystačí jen s velmi malým podílem systémových zdrojů. Uživatelské rozhraní antiviru je sice k dispozici jen v angličtině, ale je velmi jednoduché a přehledné. Navíc máte k dispozici i přehled o stavu zabezpečení všech vašich zařízení na webu my.kaspersky.com. Výchozí nastavení programu Kaspersky Security Cloud Free je optimálně připravené a není jej třeba jakkoli měnit. V základní variantě, je možné mezi propojenými zařízeními přes jeden účet používat zdarma i Pasword Manager pro 15 hesel.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Antivir Kaspersky Security Cloud Free je k dispozici zdarma včetně pravidelných aktualizací databáze škodlivého softwaru. Pro komplexní ochranu včetně zabezpečení osobních dat nebo rodičovské kontroly slouží placené produkty z řady Kaspersky Security Cloud s cenou od 2 200 korun za zabezpečení tří zařízení na jeden rok.

Použití programu Kaspersky Security Cloud Free je sice zdarma, ale je třeba si vytvořit uživatelský účet. Když se pak přihlásíte na webu my.kaspersky.com, můžete kontrolovat stav zabezpečení vašeho počítače nebo si stáhnout antivirový software do dalšího zařízení. Antivir Kaspersky Free začne ihned po své instalaci pracovat na pozadí operačního systému a chránit váš počítač před škodlivým softwarem. Samozřejmostí jsou automatické aktualizace databáze virů a dalších škodlivin, stejně jako umístění nebezpečných souborů do karantény. Kromě automatické kontroly na pozadí můžete v antiviru Kaspersky Free provádět i kontroly podle časového plánu nebo na vyžádání. Vedle kompletní (»Full Scan«) a rychlé (»Quick Scan«) kontroly počítače můžete kontrolovat i jednotlivé soubory. Slouží k tomu funkce »Selective Scan« a kontrolovaný soubor stačí přetáhnout do okna programu.

Placené verze produktů Kaspersky Security Cloud přidávají nad rámec spolehlivého antiviru také další bezpečnostní funkce. Edice Personal obsahuje například i správce hesel a dalších citlivých údajů, bezpečné připojení k internetu přes VPN, ochranu před sledovacími systémy sociálních sítí a webových stránek nebo funkce na monitorování a zabezpečení domácí Wi-Fi či plateb po internetu. Edice Family pak přidává především rodičovskou kontrolu dětských počítačů a mobilních zařízení.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení