Menu
Časopis Chip

Posiluje internet nenávist?

Posiluje internet nenávist?

Posiluje internet nenávist? | Solstock/Getty Images

Závist a agresivita se nevyhnuly ani internetu.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 03/2021: Digitální média urychlují fenomén urážek a nactiutrhání. Kdokoli se nyní může vyjádřit před širokou veřejností. Na sociálních sítích, v chatovacích místnostech a v aplikacích, jako je třeba WhatsApp, najdou příznivci nenávistných projevů nejrůznější způsoby, jak vypustit páru a ulevit si. Jejich projevy se pohybují od zesměšňování a ošklivých komentářů až po výslovné urážky. V klasickém „analogovém“ životě šikana obvykle končí, když oběť odejde domů ze školy nebo z práce. On-line obtěžování se však nezastaví nikdy a oběti zasáhne i doma, jakmile si zapnou své počítače nebo mobilní telefony.

Stejně jako v analogovém životě ovlivňuje i na internetu nenávistná řeč všechny věkové skupiny. Děti a dospívající však oproti dospělým mají jen zřídkakdy dostatečně silnou kůži, aby se s útoky snadno vyrovnali.

Existuje však nyní více obětí šikany než v minulosti? Je v případě šikany dětí i dospělých na vině internet? V článku ukážeme, zda to skutečně platí a uvedeme příklady. A také přineseme návody, jak se šikaně bránit. Březnový Chip je v prodeji již od 24. února.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení