Menu
Časopis Chip

Malware bez šance?

Malware bez šance?

Malware bez šance? | obr: Getty images

Některé alternativní antivirové programy se malwaru často brání lépe než Microsoft Defender. A platí to i pro bezplatná řešení.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 03/2022: Systém Windows nebude nikdy zcela bezpečný - ani po všech aktualizacích. Tuto situaci nemůžete změnit, ale můžete si alespoň zajistit víceúrovňovou ochranu. Systémy Windows 10 a 11 již obsahují základní výbavu v podobě předinstalovaného programu Defender, ale existují důvody k pochybnostem, zda nabízejí dostatečnou ochranu. Náš test 16 virových skenerů situaci podrobně prozkoumal.

Situace na antivirovém trhu je zajímavější než kdykoli předtím. V posledních několika letech totiž Microsoft věnoval mnoho prostředků do lepšího zabezpečení systému Windows a do vývoje bezpečnostní nástroje Defender. Jako soukromý uživatel nemusíte za ochranu systému Windows nic platit, ale za většinu antivirových balíčků ano. Kromě programu Defender jsme s naším partnerem AV Comparatives prověřili také dvanáct placených antivirových skenerů a tři bezplatné nástroje. Jak náš dlouhodobý test dopadl se dozvíte v Chipu 3/2022.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení