Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

WinOptimizer 2016

WinOptimizer 2016

Program Ashampoo WinOptimizer 2016 nabízí balík jednoduchých a snadno ovladatelných nástrojů pro údržbu, správu a optimalizaci operačního systému Windows. Plná verze - Chip 04/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Jednoduchý nástroj pro všechny, kteří chtějí udržovat svůj počítač v kondici a zároveň chtějí mít možnost upravit různá nastavení systémových prostředků a nástrojů pro správu počítače.

Program WinOptimizer 2016 od společnosti Ashampoo obsahuje vylepšenou sadu praktických nástrojů a funkcí, jejichž pomocí můžete kromě jiného zkontrolovat stav pevného disku a odstranit z něj nepotřebná data, vyhledat a odstranit neplatné a nefunkční záznamy v registru, spravovat spuštěné služby a procesy, bezpečně smazat důvěrná data nebo vyhledat duplicitní soubory a složky. Mezi další šikovné nástroje a funkce například patří automatická optimalizace jedním kliknutím, nástroj pro správu aplikací spouštěných při startu počítače, funkce pro optimalizace připojení k internetu, nástroje pro testování výkonu počítače nebo nástroje pro práci se soubory. Přepracované rozhraní nejnovější verze programu WinOptimizer je přehlednější a umožňuje tak rychlé a snadné vyhledání potřebného nástroje nebo funkce. Díky tomu je práce s programem velmi intuitivní a zároveň mnohem efektivnější. Samozřejmostí je plná podpora nejnovější verze operačního systému Windows 10.

  • Jazyk: česky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 250 korun, která je odvozená od prodávané licence za 360 Kč, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V úvodním okně s nastavením profilu je potřeba odpovědět na několik otázek týkajících se nastavení automatické optimalizace po spuštění programu, instalace pevného disku typu SSD, používání funkcí »Hibernace« a »Windows Search / Indexování« funkcí nebo automatického mazání záloh aktualizačních souborů Windows. Pomocí hlavního okna programu snadno provedete úvodní kontrolu systému a následně pouhým jedním kliknutím na tlačítko »Opravit« rychle odstraníte všechny nalezené problémy, zbytečná data a chyby v zabezpečení počítače. Všechny nástroje a funkce programu najdete na kartě »Moduly«. Záložka »Kategorie« na této kartě navíc obsahuje u každého nástroje i krátký popis, který stručně objasňuje jejich základní funkci.

Během prvního spuštění programu se zároveň zobrazí dialogové okno »Nastavení profilu«, ve kterém je potřeba pomocí odpovědi na několik otázek potvrdit resp. upravit nastavení profilu podle konkrétní výbavy počítače a podle požadavků uživatele. Hlavní okno programu po prvním spuštění zobrazuje informaci, že operační systém nebyl dosud optimalizován. Zároveň zde najdete i základní informace o hardwarové výbavě počítače – přehled připojených pevných i USB disků, velikost operační paměti (RAM), procesor, grafickou kartu a typ počítače. 
Kliknutím na tlačítko »Spustit vyhledávání« v hlavním okně programu poté spusťte první kontrolu počítače a vyčkejte, dokud není celá analýza dokončena. Dále již stačí v hlavním okně jen kliknout na tlačítko »Opravit« a program odstraní všechny nalezené „problémy“. Všechny ostatní nástroje a funkce jsou v pak v hlavním okně rozděleny do šesti oblastí a najdete je na kartě »Moduly« nebo prostřednictvím tlačítka »Hlavní nabídka« v pravé horní části okna. Využití všech funkcí je naprosto bezpečné, protože program automaticky ukládá zálohy všech změn provedených v nastavení počítače. V případě potřeby je najdete na kartě »Zálohy«. Mezi zajímavé novinky programu patří například i užitečně vypadající funkce pro automatickou optimalizaci výkonu počítače během jeho používání, která důležitým aplikacím přiděluje vyšší prioritu. Nástroj pro správu programů a služeb, spouštěných automaticky se startem Windows, používá nově i hodnocení ostatních uživatelů sdílené prostřednictví internetu. Díky tomu můžete lépe posoudit, zda je konkrétní program podle bezpečný nebo zbytečně nezatěžuje běh počítače. Pomocí nástroje pro testování výkonu systému můžete otestovat výkon svého počítače a naměřené hodnoty následně porovnat s výsledky měření dalších uživatelů programu WinOptimizer.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2016.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení