Menu
Časopis Chip

Nejlepší vojevůdce

Nejlepší vojevůdce

Nejlepší vojevůdce | Krabice: koláž CHIPu

Arkádová strategie Nejlepší vojevůdce vás donutí důkladně si promyslet správné rozmístění zbraňových systémů podél předem dané cesty tak, aby nepřítel nedokázal projet až na vaši bojovou základnu. Plná verze - Chip 04/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Prověřte své schopnosti bojového stratéga v oddechové hře, kterou přivítá  každý uživatel počítače. Rozhodněte se rychle a správně!.

 Strategická hra Nejlepší vojevůdce se sice na první pohled může jevit jako celkem jednoduchá hra, ale už během prvních pár minut zjistíte, že tak snadné to rozhodně nebude. Nejprve celkem pomalu, avšak velmi záhy rychle rostoucím tempem se k vašim pozicím začnou blížit hordy nepřátelské armády. Po silnicích se na vás valí hrozivé kolony obrněných vozů a v dáli je vidět i celý tankový prapor. Vzduchem se zlověstně ženou perutě bombardérů následované bojovými vzducholoděmi. Pro jejich zastavení je tak potřeba včas vybudovat hustou síť kulometných hnízd a protitankových a protiletadlových děl. Během chvíle tak bojujte hned na dvou frontách – na zemi i ve vzduchu. Pro úspěch je potřeba zvolit nejen správné rozmístění, ale i vhodné načasování. Rozmístěte strategicky své obranné jednotky po bojišti a zastavte každou vlnu nepřátelských vojsk. Ukažte svému virtuálnímu protivníkovi, že se umíte bránit, a každou misi ukončete nekompromisní likvidací pokud možno všech nepřátelských jednotek. Vždy však bedlivě promýšlejte, kterou stavbu postavíte jako první i v jakém pořadí budete svá obranná postavení vylepšovat. V jednotlivých misích máte totiž na začátku k dispozici jen omezené množství finančních prostředků a každá stavba a její vylepšení vyžaduje patřičnou investici. Naštěstí za každého zlikvidovaného nepřítele dostáváte potřebnou finanční injekci, která vám umožní nákupy další techniky a také jejich potřebný upgrade. Jste připraveni bránit své území? Tak neváhejte a vyzkoušejte své velitelské schopnosti!

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezenou plnou verzi hry Nejlepší vojevůdce v ceně 99 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Než se pustíte do hry, tak je užitečné kliknout v hlavním menu hry na tlačítko »Jak na to« a seznámit se s herním plánem a získat informace o jednotkách a zbraňových systémech, kterými budete moci postupem času vybavit své obranné pozice. Před každou bojovou misí se vám dostane obvyklé „nalejvárny“ v podobě brífinku a než budete vypuštěni do boje v úvodních misích, absolvujete i nezbytně nutný základní výcvik. Není se tak třeba ničeho bát, avšak i zde platí ono okřídlené: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!“. První mise vás možná ukolébá, ale velmi rychle přijdete na to, že včas zlikvidovat všechny nepřátele tak, aby neprolomili vaši obrannou linii, není žádná „brnkačka“. Kde postavit kulomet, dělo a kde začít vylepšovat palebné pozice nejdřív? Správné rozhodnutí se rychle stane otázkou bytí nebo rychlého konce.

Během hry bude nejen prověřeno vaše strategické myšlení a schopnost správně a včas se rozhodovat, ale podíváte se i trochu do historie. Na scénu tak vtrhnou např. staré dvouplošníky, tanky a další obrněnci, ale současně můžete využít i speciálního 3D pohledu na celé bojiště. Mezi důležitá strategická rozhodnutí patří zejména výběr palebného postu a jeho osazení nejvhodnějším zbraňovým systémem (kulometné hnízdo, dělo, protiletecká obrana apod.). Neméně důležitá je i volba pohledu na bojiště, abyste se dokázali včas na bojišti zorientovat, a vašimi obranými liniemi vám tak nepronikla ani myška. Během bránění základny se postupně utkáte s 36 různými jednotkami a narazíte tak například na džípy, tanky a nebudou chybět ani obří vzducholodě.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení