Menu
Časopis Chip

Snap 10

Snap 10

Snap 10 | Krabice: koláž CHIPu

S programem Ashampoo Snap lze nejen snímat obsah pracovní plochy nebo oken aplikací, ale také pořizovat video z pracovní plochy a oken programů. Plná verze - Chip 05/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Potřebujete vytvořit videonávod na ovládání programu, nebo nahrát film z webu? Poradíme vám, že to lze udělat pomocí programu Snap.

 Program Ashampoo Snap nabízí mnoho šikovných funkcí pro snímání obsahu pracovní plochy a používaných aplikací nejen do statických obrázků, ale také ve formátu videa, a to včetně zvuku – ať už ze zvukového výstupu počítače, nebo komentáře namluveného do mikrofonu. Snímání videa může být velmi užitečné jak při vytváření návodů pro práci s různými programy, tak třeba i v případě, že si chcete nahrát některý z pořadů uložených v internetovém televizním archívu, u kterých bývá často znemožněno použití jiných nástrojů pro uložení videa do počítače. Jde například o iVysílání České televize, ze kterého jiným způsobem video neuložíte.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Užitečné jsou ovšem i funkce na snímání celé plochy, vybraných oken aplikací nebo i zcela volně označené oblasti do statických obrázků. K dispozici jsou i funkce na úpravy snímků obrazovky, u kterých se uchovávají postupné verze, aby bylo možné vracet změny zpět.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace do konce 05/2020

Plnou verzi programu Ashampoo Snap můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních nebo časových omezení, ale bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu Ashampoo Snap 10 je kolem 650 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program Ashampoo Snap je spuštěný na pozadí operačního systému Windows a jeho činnost indikuje tlačítko v oznamovací oblasti hlavního panelu, ale především také samostatný ovládací panel, automaticky vysouvaný z horní hrany obrazovky. Zde jsou k dispozici všechny hlavní funkce na pořizování statických snímků i videozáznamu z pracovní plochy. Po pořízení snímku pracovní plochy nebo třeba vybraného okna aplikace se automaticky otevře editační rozhraní programu Ashampoo Snap s mnoha nástroji na úpravy pořízených snímků, včetně zvýrazňování, kreslení nebo třeba vkládání textových polí a následné sdílení snímků přes Facebook, e-mail nebo cloudové služby. Hlavní výhodou programu Ashampoo Snap je možnost nahrávání obsahu pracovní plochy nebo oken jednotlivých aplikací ve formě videa včetně zvuku. V nastavení můžete zvolit použitý kodek, snímkovou frekvenci, datový tok videa nebo formát záznamu zvuku.

Program Ashampoo Snap je aktuálně k dispozici v nejnovější verzi s číslovkou 11, která přináší řadu zajímavých vylepšení. Jde především o výrazně přepracované uživatelské rozhraní, od kterého si autoři programu slibují zvýšení přehlednosti a komfortu ovládání programu. Kvalitu videozáznamu zvyšují nové kodeky a vylepšena byla také kvalita záznamu zvuku. Také bylo optimalizováno výchozí nastavení programu. Nejnovější Ashampoo Snap 11 přijde asi na 760 korun.

DVD: Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení