Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Send2Phone

Send2Phone

Program Send2Phone je jednoduchý nástroj pro výměnu dat (souborů a textových zpráv) mezi počítačem a smartphonem nebo tabletem s Androidem.  Plná verze - Chip 06/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Šikovný nástroj pro každého, kdo chce mít možnost, bez složitého nastavování propojit počítač prostřednictvím internetu s mobilním zařízením.

Plná verze programu Send2Phone umožňuje snadnou výměnu souborů a textových zpráv mezi počítačem a mobilním zařízením – smartphonem nebo tabletem. Kromě samotného programu v počítači je potřeba ještě nainstalovat do smartphonu i stejnojmennou aplikaci. Poté stačí pomocí QR kódu zobrazeného v hlavním okně programu propojit aplikaci ve smartphonu s programem v počítači a přenos dat mezi oběma zařízeními je připraven. Jakmile jednou obě zařízení „spárujete“, není potřeba je pro další použití propojovat znovu. Stačí spustit program v počítači a aplikaci v telefonu a ihned můžete přenášet potřebná data mezi spárovanými zařízeními. Hlavní okno programu je přehledně a jednoduše uspořádáno. Téměř identicky pak vyhlíží i okno aplikace v telefonu. Přenášený text se zadává do pole ve spodní části okna. Kliknutím na tlačítko s obrázkem složky otevřete okno pro vyhledání a zaslání souboru. Uprostřed hlavního okna se zobrazují všechny dosud přenesené soubory a zaslaný text.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně cca 270 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Propojení počítače s mobilem je otázka několika málo okamžiků. Kromě programu v počítači je potřeba ještě nainstalovat do smartphonu i stejnojmennou aplikaci. Poté stačí pomocí QR kódu zobrazeného v hlavním okně programu propojit aplikaci v zařízení s programem v počítači a přenos dat mezi oběma zařízeními je připraven. Prakticky stejně je uspořádáno i okno aplikace. Přenášený text se zadává do pole ve spodní části okna. Kliknutím na tlačítko s obrázkem složky otevřete okno pro vyhledání souboru, který bude odeslán do počítače. Tlačítko se třemi tečkami skrývá nabídku pro změnu jazyka (Aj/Nj), informace o aplikaci (»About us«) a nápovědu (»How-to«). Propojení počítače s mobilem je otázka několika málo okamžiků. Kromě programu v počítači je potřeba ještě nainstalovat do smartphonu i stejnojmennou aplikaci. Poté stačí pomocí QR kódu zobrazeného v hlavním okně programu propojit aplikaci v zařízení s programem v počítači a přenos dat mezi oběma zařízeními je připraven.

Program je možné propojit s libovolným množstvím mobilních zařízení. Můžete tak snadno přenášet data např. i mezi telefonem a tabletem. Stačí z jednoho zařízení přenést data do počítače a posléze je z počítače uložit do zařízení druhého. Upozornění! Data mezi zařízeními jsou vždy přenášena prostřednictvím připojení k internetu. Chcete-li mezi nimi zasílat (sdílet) objemná data, je vždy vhodné tak dělat pouze prostřednictvím připojení, které není omezeno nějakým měsíčním datovým limitem (tzv. FUP). Takto by měla být připojena k internetu obě zařízení (např. mobil a počítač). V opačném případě můžete svůj datový limit velmi rychle vyčerpat a přenášení dat mezi zařízeními by vás mohlo přijít pěkně draho!

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení