Menu
Časopis Chip

AntiLogger 2018

AntiLogger 2018

AntiLogger 2018 | Foto: CHIP

Existuje několik způsobů jak lze z počítače zcizit citlivé údaje. Jedním z nich jsou tzv. loggery, které nenápadně kradou vaše hesla a odesílají je útočníkům. Plná verze - Chip 06/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pomyšlení na to, že by vás někdo odposlouchával není nic příjemného. V počítačovém světě se to ovšem může běžně dít. Braňte se!

Abelssoft AntiLogger 2018 slouží k vyhledávání a odstraňování tzv. loggerů – softwaru, který nějakým způsobem zaznamenává běžnou komunikaci uživatele s počítačem nebo internetem. Nejznámější variantou jsou key-loggery, které zaznamenávají každý stisk klávesy. Další variantou je například zcizení hesel ze schránky během jejich přenosu mezi programem, kde je máte uložená, do přihlašovacího formuláře na internetové stránce. Může jít také o zcizení záznamu z webkamery nebo mikrofonu vašeho počítače. Tento druh nebezpečných škůdců může i kompletně odposlouchávat vaši komunikaci se světem, včetně údajů zadávaných do internetového bankovnictví, při jiných finančních operacích nebo při přihlašování do různých služeb a sociálních sítí. Abelssoft AntiLogger 2018 nabízí aktivní štít, který vás okamžitě upozorní na podezřelé aplikace. Program je úžasně jednoduchý na ovládání, které se skládá ze dvou kroků – vyhledat a odstranit.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 600 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Jakmile je vyhledávání hotovo, objeví se obrazovka s výsledkem. Pokud program něco našel, bude vás o tom informovat velkým nápisem „Loggers were found!“. Pokud jste přesvědčeni, že daná aplikace je od důvěryhodného zdroje a není pro vás škodlivá, můžete u ní kliknout na »Ignore« a Anti logger si jí nebude všímat. V informační oblasti vedle hodin se v případě výskytu loggeru nebo podezření objeví výstražné okno s hlášením.

První sken se spustí ihned po prvním spuštění programu. Ve výchozím stavu je také nastaveno automatické vyhledávání po každém spuštění vašeho stroje. Nemusíte však mít strach, že by vás to znatelně brzdilo, vyhledávání probíhá na pozadí a není nijak extrémně náročné na výkon počítače. Poslední možnost jak spustit sken na loggery je v oblasti vedle hodin po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu aplikace a vybrání příslušné volby z nabídky.

Jakmile je vyhledávání hotovo, objeví se obrazovka s výsledkem. Pokud program něco našel, bude vás o tom informovat velkým nápisem „Loggers were found!“. V tom případě klikněte dole na »Continue«. V okně se seznamem potenciálně škodlivých aplikací vás čeká jejich prozkoumání a rozhodnutí, které nechat a které odstranit. Pokud jste přesvědčeni, že daná aplikace je od důvěryhodného zdroje a není pro vás škodlivá, můžete u ní kliknout na »Ignore« a Anti logger si jí nebude všímat. Pokud si nejste jistí, můžete kliknout pro více informací na »Info«, případně »Info | More«. Jakmile budete mít zaškrtnuty aplikace, které budete neutralizovat, klikněte na »Remove«. Následně budete vyzvání ještě k jednomu výběru. Aplikace můžete buď vypnout tlačítkem „Kill“ nebo jim zamezit v příštím spuštění „Stop process permanently form strating“.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení