Menu
Časopis Chip

Agrární high-tech

Agrární high-tech

Agrární high-tech | Foto: CHIP

Jak vzniká budoucnost zemědělství.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Zemědělství je úrodnou půdou pro budoucnost. Díky technologickému pokroku, který může být v tomto oboru užitečnější než kdekoliv jinde, zde digitalizace vede k významným změnám. Moderní zemědělci sledují svá pole pomocí satelitů, přesně lokalizují svá stáda přes GPS a propojují autonomní zemědělské stroje do obřích virtuálních zařízení. Od robotiky po umělou inteligenci, internet věcí a velká data mohou dnešní zemědělci využívat vše, co současná high-tech zařízení nabízejí, a optimalizovat díky tomu výnosy.

Digitalizaci zemědělství můžeme zhustit do dvou hlavních trendů: na jedné straně se metody a prostředky zemědělství stávají jemnějšími a cílenějšími. Na druhé straně roste míra zasíťování a počet míst, kde je vhodné nasadit kontrolu a monitorování. V agro oblasti se tyto trendy označují jako „precision farming“ nebo „smart farming“ (přesné nebo chytré zemědělství).

Pokud se chcete o této zajímavé oblasti dozvědět víc, přečtěte si nový Chip 07/19. V prodeji od 22. května.

zemedelec1

Moderní traktory jsou jezdícími řídicími centry. S dotykovými obrazovkami vypadá jejich kokpit jako agrární kosmická loď.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení