Menu
Časopis Chip

Rychlá a bezpečná domácí síť

Rychlá a bezpečná domácí síť

Rychlá a bezpečná domácí síť | Foto: CHIP

Obrovské množství lidí dnes pracuje z domu. Kromě počítače a telefonu k tomu potřebujeme i spolehlivé připojení k internetu. 

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 06/2020:  Bezdrátové sítě a Ethernet už dávno nejsou výsadou firem, ale najdeme je prakticky v každé domácnosti. To ale znamená i starost navíc, protože zdaleka ne vždy funguje domácí síť přesně tak, jak potřebujeme. Naše požadavky na připojení se navíc často mění – tak jak přidáváme a střídáme připojená zařízení. A tak se snadno stane, že Wi-Fi nedosáhne kam potřebujeme, že načítání webových stránek trvá neúměrně dlouhou dobu nebo že se nám zasekávají videa z YouTube či on-line hry. A pak zde máme i kybernetické hrozby, jako phishing, ransomware a další rizika, pro naše data a bankovní účty.

O základní ochranu naší sítě se zpravidla postará firewall integrovaný v našem Wi-Fi routeru, ale to neznamená, že bychom mohli zabezpečení naší sítě úplně pustit z hlavy. Velmi riziková jsou totiž samotná koncová zařízení připojená k internetu, která často nejsou dostatečným způsobem zabezpečena proti cíleným útokům a malwaru, využívajícím nově odhalené bezpečnostní mezery v jejich softwaru. Proto se podíváme na to, jak domácí síť vylepšit z hlediska jejího výkonu i zabezpečení. Vše si můžete přečíst v červnovém Chipu, který je v prodeji od 20. 5.

7(1)(1)(1)

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení