Menu
Časopis Chip

Kudy z konspirační pasti

Kudy z konspirační pasti

Kudy z konspirační pasti | Obr.: iStock.com

Internet nabízí konspiračním teoretikům dokonalou scénu.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 06/2021: V krizových dobách se konspiračním teoriím věnuje větší pozornost. Jako jednoduché vysvětlující vzorce organizují chaos rychle se měnícího světa. Internet hraje při šíření bláznivých teorií a jednoduchého obviňování zvláštní roli: konspirační teorie se šíří jako požár na otevřených i uzavřených internetových fórech, prostřednictvím webových stránek, messengerů a dalších sociálních platforem. Každý zde může rozvíjet své vlastní interpretace světa nebo se zapojit do dalšího rozvoje již zavedených teorií. Hranice mezi světonázorem a memem se stírají.

Je snadné se nechat unést světem konspiračních teorií na internetu. Zatím se však neprokázalo, že by kvůli tomu bylo náchylných k radikalizaci více lidí než dříve. To platí i pro nedávnou, zdánlivě obzvlášť vysokou aktivitu konspiračních teoretiků související s pandemií koronaviru.

V červnovém Chipu podrobně rozebíráme s odborníky podstatu vzniku konspiračních teorii, jejich důsledky a také jak proti nim bojovat a jak komunikovat s lidmi, kteří jsou o nich pevně přesvědčeni. Chip 06/21 je v prodeji od 26. května.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení