Menu
Časopis Chip

Překonejte gigabitovou rychlost

Překonejte gigabitovou rychlost

Překonejte gigabitovou rychlost | AVM

Multigigabitová síťová zařízení se stále více prosazují i u náročných domácích uživatelů

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 06/2021:  Už téměř dvě desetiletí je gigabitový Ethernet standardem domácích i menších podnikových sítí. Tento standard, který je také známý pod označením 1000Base-T, se opírá přenos dat využívající stíněné měděné kabely o délce až100 metrů. Dosažitelná přenosová rychlost 1 000 Mb/s byla dlouhou dobu považována za dostatečnou pro téměř všechny aplikace. Rozsáhlé sítě s mnoha koncovými zařízeními, složité infrastruktury inteligentních domácností, streamování videa v rozlišení 4 nebo 8K a stále větší objemy dat vznikající ve spojení se stále intenzivnějším používám počítačů a rostoucí velikostí souborů však pomalu přivádějí zastaralý gigabitový standard na hranici jeho možností.

Tento technologický převrat je doprovázen i vývojem rychlosti širokopásmového připojení k internetu, který již dosáhl gigabitové hranice a v blízké budoucnosti ji překoná. To, co platí pro přenosy po síťových kabelech, hraje rozhodující roli i v případě Wi-Fi: plynulost provozu multimediálních koncových zařízení, komponent pro inteligentní domácnosti a výkonných notebooků a tabletů je přímo úměrná rychlosti, jakou jsou bity a bajty přenášeny po rádiových vlnách.

V červnovém Chipu, který je v prodeji od 26. května, vám ukážeme, co vám takto rychlá síť přinese a z jakých zařízení si ji můžete doma vybudovat.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení