Menu
Časopis Chip

Důmyslné tipy pro Firefox

Důmyslné tipy pro Firefox

Důmyslné tipy pro Firefox | Foto: redakce

Snad žádný internetový prohlížeč nelze nastavit tak podrobně jako Firefox. Pomocí editoru předvoleb můžete provést stovky nastavení. Budete překvapeni, co všechno je možné.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 06/2023: Pokud si spustíte editor předvoleb pro konfiguraci Firefoxu (about:config), otevře se vám přístup ke skrytým vnitřním funkcím prohlížeče. Pomocí něj lze dosáhnout vizuálních vylepšení, zvýšení výkonu, změny chování Firefoxu a vylepšení bezpečnosti a soukromí – zcela jednoduše zadáním příslušného textu.

Editor předvoleb přistupuje ke dvěma souborům „prefs.js“ a „user.js“, které se nacházejí ve složce profilu Firefoxu. Obsahují mnoho set nastavení programu. Většina z těchto možností není přístupná prostřednictvím klasického nastavení Firefoxu – jsou však přístupné prostřednictvím editoru předvoleb. Na následujících stránkách vám ukážeme, jak pomocí editoru tato pokročilá nastavení zobrazit, upravit a obnovit. Po krátkém úvodu vás v Chipu 6/2023 provedeme dvanácti vylepšeními prohlížeče, která obzvláště rádi používáme.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2023


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení