Menu
Časopis Chip

Umělá inteligence ve Windows 11

Umělá inteligence ve Windows 11

Umělá inteligence ve Windows 11 | Redakce

Umělá inteligence je horké téma dnešních dní a Microsoft má nakročeno předstihnout Google v jejím vývoji i praktickém nasazení

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 06/2023:  Na tohle nejsme Microsoftu zvyklí – redmondská společnost předhání Google a doplňuje jeden produkt za druhým funkcemi umělé inteligence. Vyhledávací gigant naopak zatím žádný zásadní protitah neudělal. Krátká prezentace jeho technologie umělé inteligence Google Bard se změnila v nepovedenou show.

U Microsoftu je ale všechno jinak – Bing, jako vyhledávač, který dosud nedokázal vystoupit z velkého stínu Googlu, dělá první odvážné kroky do budoucnosti vyhledávání, které bude založené na umělé inteligenci. Microsoft investuje miliardy do vývoje nástroje umělé inteligence ChatGPT a nyní vybavil funkcemi ChatGPT i vyhledávač Bing, respektive svůj webový prohlížeč Edge. Uživatelé si navíc mohou obojí vyzkoušet a používat zdarma.

V prvních týdnech se uživatelé museli zapsat na čekací listinu a čekat, až Microsoft otevře brány do světa umělé inteligence. To šlo velmi pomalu, ale od poloviny března máme k novému Bingu, jak jej Microsoft nazývá, přístup i bez čekací listiny. V Chipu jsme vyhledávání dopované umělou inteligencí samozřejmě důkladně otestovali. A náš závěr? Není všechno zlato, co se třpytí, ale Google má vážný důvod k obavám. Aktualizace Moment 2 pro Windows 11 ukazuje, jak vážně to Microsoft s umělou inteligencí myslí. Uživatelům Windows 11 byla distribuována v průběhu března a nový Bing s ChatGPT umístí přímo na hlavní panel. Očividnější už to být nemůže.

V červnovém čísle Chipu se dočtete o integraci umělé inteligence ve Windows 11. Chip 06/23 je v prodeji od 24. května.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2023


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení