Menu
Časopis Chip

System Resource Toolkit

System Resource Toolkit

System Resource Toolkit | Foto: CHIP

Nástroje ze sady All in One – System Resource Toolkit provedou kompletní diagnostiku a opravu běžných problémů počítačů s Windows. Open-source verze - Chip 07/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Sada založená na linuxové distribuci Lubuntu pomůže spustit počítač a zprovoznit jej i v situacích, které se ve Windows zdají bezvýchodné.

I když jsou Windows 10 poměrně odolná, mohou během jejich používání, podobně jako ve starších verzích operačního systému Microsoftu, nastat situace, kdy například nebude možné počítač vůbec spustit, nebudou dostupné všechny pevné disky a jejich oddíly, nebo se vám třeba nepodaří běžným odstranit hluboce zakořeněnou virovou nákazu. S těmito a mnoha dalšími problémy vám pomohou nástroje ze souboru All in One – System Resource Toolkit. Stači, když počítač nastartujete z bootovacího DVD nebo USB flash disku a následně můžete v přehledném prostředí operačního systému Lubuntu pracovat s dostupnými nástroji. Patří mezi ně antivir, aplikace na správu pevných disků a jejich oddílů, obnovu smazaných dat nebo analýzu obsahu disků. Další nástroje slouží k opravě poškozeného zaváděcího sektoru pevného disku nebo třeba zátěžové testování procesoru, resp. jeho chlazení.

Chip DVD je připraven jako bootovací disk pomocí All in One – System Resource Toolkit. Takže jej stačí vložit do mechaniky a nastartovat z něj počítač a můžete začít s testy a opravami bez jakékoliv přípravy.

  • Jazyk: anglicky
  • Linux 32bit
  • Bez registrace

Sada All in One – System Resource Toolkit je k dispozici zcela zdarma, stejně jako její Lite verze, spustitelná přímo ve Windows. Ta ovšem obsahuje pouze základní sadu nástrojů.

Pro spuštění linuxové distribuce Lubuntu a použití nástrojů All in One – System Resource Toolkit je třeba počítač spustit z Chip DVD nebo bootovacího USB flash disku. All in One – System Resource Toolkit lite se spouští přímo ve Windows, následně si aplikace stáhne potřebná data z internetu a provede všechny testy. Operační systém Lubuntu se sadou All in One – System Resource Toolkit nemá k Windows daleko. Na pracovní ploše najdete ikony základních funkcí, další se nacházejí v obdobě nabídky Start. Nechybí zde antivir, nástroje na opravu spouštění počítače a správu pevných disků nebo třeba aplikace na obnovu smazaných dat. Zatímco aplikace GParted slouží k vytváření a správě oddílů na pevných discích, TestDisk vám pomůže zachránit obsah ztracených či nedostupných oddílů. Pro obnovu jednotlivých smazaných souborů použijte nástroj PhotoRec a o analýzu S.M.A.R.T. dat pevných disků se postará aplikace Disks.

Sada nástrojů All in One – System Resource Toolkit má vedle bootovací verze také variantu označovanou jako Lite, kterou lze spouštět přímo z Windows. Lite verze provede zátěžový test procesoru a operační paměti, otestuje pevný disk a zkontroluje i zabezpečení instalované verze Windows. Dále je resetováno nastavení síťového připojení, které může způsobovat problémy a provedena antivirová kontrola. Na závěr se provede ještě vyčištění a defragmentace pevného disku. Buďte trpěliví, celý proces testů trvá poměrně dlouhou dobu, při které počítač vypíše hlášení o provádění testu, ale není to zobrazeno tak, jak jsme z Windows standardně zvyklí.

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení