Menu
Časopis Chip

Falešné tóny ve službě Spotify

Falešné tóny ve službě Spotify

Falešné tóny ve službě Spotify | obr.: Getty Images

Stížnosti hudebníků na odměny i kvalitu streamování

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 07/22: Spotify je v současnosti největší hudební streamovací služba na světě. Přesto se zdá, že trpí problémy. Spor, který již několik měsíců doutná mezi Spotify a mnoha umělci, se prohlubuje. Kritici streamovací službu obviňují z rasismu, dezinformací, mizerné kvality zvuku a ještě mizernějších odměn.

Spory se týkají pro mnohé nespravedlivého účtování za přehranou skladbu, tak výše odměn - Spotify bylo označeno za nejhůře platící společnost mezi obdobnými službami. Velké kontroverze vyvolaly také jinak velmi úspěšné podcasty Joea Rogana, kdy několik stovek vědců a lékařů vyzvalo na Silvestra 2021 společnost Spotify, aby zakročila proti dezinformacím o očkování proti Covid-19, které Rogan ve svém podcastu šířil. K tomu se vedení Spotify moc nemělo.

A to není vše, Spotify je obviňováno i z prznění hudby ořezáváním frekvencí a vysíláním v nízkém datovém toku. Navrch ani její obchodní politika není zrovna vybíravá. Povede to vše ke změnám na mapě hudebního streamingu? Více se dočtete v Chipu 07/22, který je v prodeji od 22. června.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení