Menu
Časopis Chip

Nejlepší notebooky pro každý účel

Nejlepší notebooky pro každý účel

Nejlepší notebooky pro každý účel | Getty Images

Vyzkoušeli jsme 71 notebooků různých cenových kategorií a poradíme vám, jaký si vybrat.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 07/22: Pokud do vyhledávače zadáte heslo „koupit notebook“, budete výsledky naprosto zahlcení. Miliony záznamů a tisíce nabídkových položek vám orientaci rozhodně neusnadní. Při návštěvě velkého internetového obchodu to bohužel nebude o moc jednodušší. Nabídka notebooků je tak obrovská, že pokud předem nevíte, jaký přenosný počítač zhruba chcete, nemáte šanci vybrat ten nejlepší model právě pro vaše účely.

Jak tedy rozeznat ten správný notebook? A jaký máte rozpočet? V našem velkém srovnávacím testu jsme vyzkoušeli přes 70 notebooků a nabízíme vám jakýsi kompas, který vám pomůže rozhodnout, jaký model je pro vás ten pravý. S našimi komplexními testy vám zpřehledníme a usnadníme orientaci a vy budete vědět, jaké výkonnostní parametry můžete v dané cenové třídě očekávat.

Prvním krokem při nákupu notebooku bývá stanovení určitého cenového rozpětí. Tento pragmatický přístup jsme vzali v úvahu a rozdělili jsme naše notebooky do tří kategorií. Na následujících stránkách najdete tabulky levných, univerzálních a prémiových modelů. Kromě toho existují výkonné herní notebooky s dedikovanou grafikou. Upozorňujeme, že téměř všechny notebooky se dodávají v mnoha variantách. Ty se liší nejen výkonem procesoru, kapacitou paměti RAM a SSD disku, ale leckdy také kvalitou displeje.

Kromě ceny je třeba vzít v úvahu i další důležité parametry, například velikost. Lidé, kteří často cestují, obvykle potřebují malý, lehký notebook s dlouhou výdrží baterie. Pokud naopak rádi sledujete filmy, bude pro vás lepší velký notebook s jasným displejem s kvalitní reprodukcí barev. Ve všech třídách notebooků najdete modely různých velikostí. Pokud naopak chcete co nejvyšší výkon, například pro provoz náročných aplikací, jako je střih videa, budete potřebovat prémiový model. Kompletní test včetně podrobných výsledkových tabulek najdete v Chipu 7/2002.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2022

 

 


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení