Menu
Časopis Chip

Není podpis jako podpis

Není podpis jako podpis

Není podpis jako podpis | Instock

Elektronickým podpisem je i jméno připojené k pozdravu na konci e-mailové zprávy. Pro oficiální komunikaci ale tenhle způsob nestačí

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 07/22:  Koronavirová pandemie výrazně popohnala digitalizaci nejen v oblasti obchodování, využívání cloudových služeb ve firmách nebo při práci a komunikaci na dálku. V digitalizaci se posunula i státní správa, takže se postupně rozšiřují agendy a úkony, které je možné provádět na dálku – čistě elektronickou cestou. Ale všechno má svá pravidla, a tak se přitom neobejdeme bez spolehlivého prokázání identity – ať už prostřednictvím elektronického podpisu, nebo jiným způsobem, například bankovní identitou nebo datovou schránkou.

Elektronická komunikace šetří čas, peníze i kapacity především firmám a podnikatelům, protože se vyhnou zbytečným cestám na poštu či úřady. A přispívá také k ekologii a udržitelnosti podnikání – nic není potřeba tisknout, nikam jezdit nebo posílat kurýry. Každá elektronická zpráva by ale měla být opatřena podpisem. 

Jaké jsou druhy elektronických podpisů a jak s nimi pracovat vám prozradíme v červencovém Chipu, který vychází 22. června.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení