Menu
Časopis Chip

Chytré zápěstí

Chytré zápěstí

Chytré zápěstí | Foto: CHIP

Mít informace přímo po ruce na ruce je určitě příjemné. Umí je poskytnout chytré hodinky. Chip je pro vás otestoval.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Úspěch chytrých telefonů zaskočil řadu analytiků i výrobců a snad všichni známější výrobci elektroniky a telefonů se nyní snaží prosadit s dalším chytrým zařízením – chytrými hodinkami. V nabídce už jsou poměrně dlouho, nyní ale trh značně rozhýbala firma Apple se svými Apple Watch.

Chytré hodinky většinou nejsou až tak chytré, aby všechno zvládly samy. Jsou víceméně jen prodlouženou rukou většího smartphonu, se kterým komunikují, od něhož dostávají informace nebo který jsou naopak schopné na dálku ovládat. A záleží samozřejmě na tom, jaký smartphone máte nebo jaký si plánujete koupit. Z tohoto pohledu se chytré hodinky dají zhruba rozdělit do tří kategorií – na ty od Applu, na ty se systémem Android Wear a na nezávislá řešení.

Chytré telefony jsou stále větší, a tak už je řada uživatelů nemá v kapse, kam se prostě nevejdou, ale třeba v tašce nebo v kapsičce saka. Zkontrolovat příchozí zprávy nebo se jen podívat, kolik je vlastně hodin a kde se koná další schůzka, je tedy obtížnější. Právě v těchto případech mohou napomoct chytré hodinky. Na jejich displeji můžete zjistit nejen čas, ale i plánované události, přečtete si e-mail nebo zprávu z běžných messengerů.

Co všechno chytré hodinky umí, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak se nám při testování líbili se dočtete v srpnovém vydání Chipu.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení