Menu
Časopis Chip

Silent Install Builder 4

Silent Install Builder 4

Silent Install Builder 4 | Foto: CHIP

Aplikace Silent Install Builder 4 vytváří instalační balíčky z vybraných programů a ovladačů, které vám usnadní reinstalaci a správu jednoho či více počítačů.

  • PLNÁ VERZE  Uveřejněno v časopisu Chip 08/15 a v jeho digitální verzi, která umožňuje on-line distribuci softwaru – stažené programy je možné využít i u počítače bez DVD mechaniky.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

V plné verzi programu Silent Install Builder 4 si můžete vytvářet instalační balíčky pro hromadnou instalaci nejčastěji používaných aplikací nebo ovladačů, díky kterým si usnadníte reinstalaci svého stroje nebo třeba instalaci základní výbavy na jakýkoli jiný počítač. Tvůrci nástroje Silent Install Builder samozřejmě počítají s tím, že během instalace programů je často třeba nastavit mnoho různých parametrů nebo odmítnout stažení a instalaci zcela nepotřebných doplňků. Proto si můžete ke každému z programů vytvořit skript, podle kterého bude automatická instalace následně probíhat. V předvolbách vlastního instalačního balíčku můžete zvolit i tzv. tichou instalaci, během které se instalují všechny obsažené programy, aniž by vás zdržovaly dialogovými okny svých průvodců instalací.

Vytvoření nového instalačního balíčku začněte tlačítkem »Create new Package«, kterým otevřete konfigurační okno. Nové instalační balíčky aplikací nebo třeba ovladačů můžete vložit po kliknutí na tlačítko »Add Installer«. U každého z instalátorů nových programů lze v následujícím okně nastavit podrobnější parametry a také například aktivovat tzv. tichou instalaci, která proběhne na pozadí operačního systému, aniž by se zobrazovala okna instalačních průvodců. Tichou instalaci lze nastavit pomocí parametru »-s«, zadaného do řádku »Command line«, který aktivujete předvolbou »Silent Install Script«.

Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze v ceně 5 000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, avšak bez možnosti updatu a technické podpory.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace online

Mnohem důležitější je ovšem vytvoření instalačního skriptu, v rámci kterého lze v instalačním průvodci aplikace použít všechny potřebné předvolby (souhlas s licenčními podmínkami, výběr jazykové verze, zákaz instalace zbytečných doplňků atd.). Vytváření skriptu funguje tak, že na svém počítači provedete instalaci dle vlastních preferencí a Silent Install Builder si všechna vaše nastavení zaznamená. Pak na dalším počítači použije úplně stejný postup. Záznam skriptu spustíte tlačítkem »Record«. Jakmile si sestavíte seznam všech požadovaných aplikací, vytvoříte z nich hromadný instalační balíček tlačítkem »Build Package«.

     Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení