Menu
Časopis Chip

Spíše sdílet než kupovat

Spíše sdílet než kupovat

Spíše sdílet než kupovat | Foto: CHIP

Ekonomika sdílení mění náš způsob života.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Sdílení namísto hromadění, předplácení namísto vlastnění, pronájem místo plného splácení. Celá Evropa se ocitla ve sdílecí a předplatitelské horečce: sharování bytů, automobilů a produktů přes internet je nyní stejně tak součástí digitálního života jako předplatné streamingu u Netflixu a Spotify nebo pravidelné dodávky potravin přímo k vašim dveřím. Hodně lidí také využívá služby jako Airbnb pro cestování, nabídky pro sdílení automobilů a předplatné na dlouhodobé dodávky spotřebního zboží.

airbnb

Vyměňovat si byty s naprosto cizími lidmi? Internet umožňuje vytváření sítě důvěry.

Všechny tyto přístupy mají společné to, že už není důležité samotné vlastnictví věci, ale její užívání. Internet poskytuje potřebné marketingové a kontrolní nástroje. A díky tomu mohou maloobchodníci a poskytovatelé služeb kromě běžných nabídek prodávat své produkty a služby prostřednictvím nových kanálů, oddělit je a poskytnout v rámci nových nákladových struktur. Něco, co již existuje, může být prodáno novým způsobem, v naději na otevření nových zákaznických cest.

Jak to vše ovlivňuje společnost a jaké jsou trendy, které bychom neměli přehlížet? O tom se dočtete v Chipu 08/19, který vyšel 24. července. Pokud se vám nechce do trafiky, můžete Chip objednat i pohodlně z domova na www.chip.cz/postou (poštovné zdarma). A číst ho můžete i hned - v elektronické podobě na www.chip.cz/digi.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení