Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Spíše sdílet než kupovat

Spíše sdílet než kupovat

Ekonomika sdílení mění náš způsob života.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Sdílení namísto hromadění, předplácení namísto vlastnění, pronájem místo plného splácení. Celá Evropa se ocitla ve sdílecí a předplatitelské horečce: sharování bytů, automobilů a produktů přes internet je nyní stejně tak součástí digitálního života jako předplatné streamingu u Netflixu a Spotify nebo pravidelné dodávky potravin přímo k vašim dveřím. Hodně lidí také využívá služby jako Airbnb pro cestování, nabídky pro sdílení automobilů a předplatné na dlouhodobé dodávky spotřebního zboží.

airbnb

Vyměňovat si byty s naprosto cizími lidmi? Internet umožňuje vytváření sítě důvěry.

Všechny tyto přístupy mají společné to, že už není důležité samotné vlastnictví věci, ale její užívání. Internet poskytuje potřebné marketingové a kontrolní nástroje. A díky tomu mohou maloobchodníci a poskytovatelé služeb kromě běžných nabídek prodávat své produkty a služby prostřednictvím nových kanálů, oddělit je a poskytnout v rámci nových nákladových struktur. Něco, co již existuje, může být prodáno novým způsobem, v naději na otevření nových zákaznických cest.

Jak to vše ovlivňuje společnost a jaké jsou trendy, které bychom neměli přehlížet? O tom se dočtete v Chipu 08/19, který vyšel 24. července. Pokud se vám nechce do trafiky, můžete Chip objednat i pohodlně z domova na www.chip.cz/postou (poštovné zdarma). A číst ho můžete i hned - v elektronické podobě na www.chip.cz/digi.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení