Menu
Časopis Chip

Linux pro začátečníky

Linux pro začátečníky

Linux pro začátečníky | GettyImages

MX Linux je nenáročná linuxová distribuce, která si vás získá svou stabilitou, jednoduchým ovládáním a praktickými funkcemi

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 08/2021:  Na stránkách distrowatch.com už několik měsíců vede MX Linux žebříček oblíbenosti linuxových distribucí. O jeho skutečném rozšíření to sice nic neříká, ale je to dostatečný důvod k tomu, abychom se na něj důkladně podívali. MX Linux je založen na superstabilní distribuci Debian a odlehčeném potomkovi AntiX. Díky tomu MX Linux nepotřebuje nejnovější hardware a bez problémů běží i na starších počítačích. Podpora staršího hardwaru se v době konzumního šílenství, které se vymyká kontrole, jeví jako pozitivní.

V otázce funkcí leží MX Linux někde mezi skromnými distribucemi, jako je Puppy Linux, a přetíženými fregatami, jako je Ubuntu Gnome. Nejmenší varianta MX si vystačí s několika GB úložného prostoru a pouze se 2 GB operační paměti. Ideálním cílem této distribuce jsou tedy zejména starší notebooky. Navíc existují i náročnější varianty MX Linuxu, určené pro moderní, výkonné počítače, které využijí jejich silné stránky.

Díky grafickým nástrojům MX Linuxu je zpracování nejrůznějších úloh hračkou, zatímco nástroje Live USB a snapshoty pocházející z AntiX nabízejí výjimečnou přenositelnost a chytré remasterovací funkce. Rozsáhlou podporu MX Linuxu poskytuje několik videí, velmi rozsáhlá dokumentace a přátelské uživatelské fórum.

Jak přejít na MX Linux vám poradíme v srpnovém vydání Chipu. V prodeji od 28. července.

Obsah: Všechna témata Chipu 08/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení